Galeriid

GALERII | Pealinna tänavad täituvad tuhandete maratoonaritega (21)

Toimetas Maarit Stepanov, 9. september 2018, 12:41
Foto: Tiina Kõrtsini
Pühapäeva hommikul kell 9 andis president Kersti Kaljulaid stardi ligi kolmele tuhandele jooksale, kes võtsid jalge alla 42-kilomeetrise raja.

Tegemist on Tallinna maratoniga, mille käigus selgitatakse ühtlasi välja ka Eesti meister maratonijooksus. 

Samal teemal

Rahvusvahelise võistluse võitu läks püüdma Sparta spordiseltsi esindaja Roman Fosti, kes on võtnud eesmärgiks joosta 42,2 kilomeetrit alla 2 tunni ja 20 minuti. Eesmärgini jõudes saaks Fostist esimene Eesti jooksja, kes kodumaal nii kiire maratoniaja jooksnud.

Senise Eestis joostud kiireima aja jooksis Rein Leinus juba 50 aastat tagasi, saades 1968. aastal Vändra maratonil võiduajaks 2 tundi 20 minutit ja 3 sekundit. Fosti peakonkurent Tallinna Maratoni võidule on Muhhamed Kelil Nedi Etioopiast, kes jooksnud maratoni 2 tunni ja 19 minutiga. Eesti meistrivõistluste medalikohti sihivad ka Janar Juhkov, Marti Medar ja Priit Lehismets klubist Treeningpartner, Ivar Ivanov Võru kergejõustikuklubist Lõunalõvi ja mitmed teised.

Naiste seas lähevad Eesti meistrivõistluste auhinnalisi kohti püüdma Kaisa Kukk klubist Treeningpartner, Olga Andrejeva Sparta spordiseltsist ja paljud teised. Tallinna Maratoni üldvõitu tuleb naistest jahtima Daisy Langat Keeniast.

Poolmaratonil tahetakse purustada rekord

Pühapäeval kell 10.45 antakse start neljale tuhandele jooksjale, kes võtavad ette poolmaratoni. Jooksjate ridades võib silmata ka Tiidrek Nurmet, kes läheb jooksma rekordimõtetega. Eesti rekord kuulub 2000. aastast Pavel Loskutovi nimele ajaga 1:03.00. Nurme isiklik rekord on sellest vaid 13 sekundit kehvem.

Nurmele pakuvad tugevat konkurentsi tema treeningkaaslane keenialane Ibrahim Wachira Mukunga ja tema kaasmaalased Peter Kiprotich ning Weldom Kerich. Poolmaratoni tulevad jooksma ka Läti maratonirekordi omanik Valerijs Zolnerovich ja tema kaasmaalane Janis Viškers. Naistest lähevad poolmaratoni võitu püüdma Olga Kotovska Ukrainast, Norah Chebet Keeniast ning Eesti esindaja Lily Luik.

Tänavune Tallinna Maraton koos Sügisjooksuga on läbi aegade Eesti suurimaks rahvaspordisündmuseks ning Baltimaade suurimaks maratoniks. Rahvusvahelisele jooksusündmusele on registreerunud osalejaid rekordiliselt 60 riigist. Välismaalastest osavõtjate koguarv küündib viie tuhandeni.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee