Eesti uudised

Otepää lähedal sai teoks aerulauasõitjate esimene suurkogunemine

GALERII | Just nagu jeesukesed: Püstijalu Nõuni järve peal (3)

Asso Ladva, 8. september 2018, 20:11
SUURIM AERULAUASÕITJATE KOGUNEMINE: Vigursõit, polo, köievedu - kõik aerulaua peal.Foto: Aldo Luud
„Talllinnas on väga palju aerulauasõitjaid, aga mitte ükski neist ei jõudnud laupäeval Nõuni järvele, nii et Tallinnast Nõunisse on pikem maa kui Nõunist Tallinnast. Aga ikkagi oli meil kõige arvukam aerulauavõistlus Eestis – 54 registreeritud võistlejat,“ tögab esimese Nõuni aerulauafestivali korraldaja Priit Vakmann pealinna spordimehi ja –naisi.

„Võistlus koosnes kahest traditsioonilisest alast, mille kohapunktide alusel selgus Valgamaa aerulauasõidu lahtiste meistrivõistluste võitja,“ tutvustab Vakmann peetud mõõduvõttu. „Kõigepealt tehniline sõit, kus tuleb erinevatest takistustest mööduda ja slaalomit sõita ning siis 200 meetrit sprinti kõigile. Valgamaa meistrimedali sai kaela Madis Vitsut ja teiseks tuli meie sõber Lätist Aleksanders Spalodis.“

Nõuni järve peal ja ääres polnud laupäeval mitte ainult võistlused, aga terve aerulauasõitjatele pühendatud päev. Osalejad proovisid mängida SUP-polo ehk siis aerulauapolo, katsetati ära ka uudne aerulaua köievedu kolm-kolme vastu. Kogenud tegijad andsid oma kogemusi algajatele.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee