Poliitika

Vabaerakonna Kagu-Eesti piirkonna juhatus ähvardab erakonnast lahkuda (1)

Toimetas Triinu Laan, 8. september 2018 12:39
.Foto: Martin Ahven
Vabaerakonna Kagu-Eesti piirkonna juhatuse liikmed saatsid erakonna siselisti kirja, milles annavad teada, et lahkuvad erakonnast, kui oktoobris ees seisval üldkogule ei valita uut juhatust, vahendab ERR Uudised.

"Me oleme šokis. Šokis, sest lahti on lastud teerull, mis programmeeritud kasutama poliittehnoloogiat. Kas 6. septembri juhatuse otsus oli "JOKK" viis teistimõtlejatele ära teha?" küsivad kirjas Üllar Vana, Urmas Ott, Tanel Valk, Kristi Varul ja Kati Kongo.

Samal teemal

"Paljude juhatuse liikmete poolt võib lugeda pidevaid süüdistavaid ja ennastõigustavaid kirju. Samas aga ei leita kedagi, kes sõnastaks probleemi ning otsiks teiste erakonnakaaslastega kaasavalt lahendust. Selle asemel kogunetakse kuskile salajastele koosolekutele ja nuputatakse millist käiku teerullile anda," iseloomustasid nad partei tegemisi.

"Oleme erakonna juhatuse otsuse pärast [jätta kongressil uus juhatus valimata] mures, sest sellega jäeti erakorralise üldkogu päevakavast välja uue juhatuse valimised. Me väga lootsime, et minnakse lepituse otsimise teed, aga ei. Mindi nn terroristidele eht eestlaslikult ära tegema. Milleks?" märkisid allakirjutanud.

Andres Herkel: Vabaerakonna juhatus  on legitiimne

Vabaerakonna esimees Andres Herkel teatas, et ei saa nõustuda piirkonnajuhtide hinnangutega.

"Vabaerakond on väga demokraatlik erakond. Meil on juhatuse koosseisu alates 2015. aasta valimistest uuendatud neljal korral, teised parlamendierakonnad on seda teinud 2-3 korda," kirjutas ta vastuseks.

Ta tuöetas meelde, et Vabaerakonna juhatus valiti vähem kui neli kuud tagasi ja on legitiimne. "Küll aga ei saa heaks kiita pahatahtlikku praktikat, kus mitmed juhatuse liikmed tagasi astusid, püüdes sellega kahjustada juhatuse mainet ning mõjutada uute valimiste esilekustsumist."

"Te räägite “poliittehnoloogiast”. See on Venemaal kasutusele võetud mõiste (Surkov, Pavlovski jt.), mis seal tähendab masside hoiakute ja suhtumise kujundamist meedia abil (desinformatsioon, teadlikult korratud valed, sildistamine jne.). Eestis on seda mõistet kasutatud esiteks valesti ja teiseks teadliku sildistamise vahendina, seda kahjuks ka meie erakonnas," heidab ta Kagu-Eesti piirkonna juhatuse liikmetele ette.