Maailm

FOTOUUDIS | Brasiilia presidendikandidaat sai kohtumisel valijatega nuga (2)

Toimetas Greete Kõrvits, 7. september 2018 19:53
Jair Bolsonaro vaid hetk pärast pussitamistFoto: Reuters/Scanpix
Reedel toimunud kohtumisel valijatega pussitas üks pealtvaataja Brasiilia presidendikandidaat Jair Bolsonarot. BBC vahendab, et kahtlusalune on kinni peetud.

Bolsonaro korraldas Minas Geraisi osariigis kampaaniaürituse. Ühel hetkel tormas üks mees läbi rahva ja pussitas Bolsonarot kõhtu. Tõsiselt haavata saanud mees toimetati kiiremas korras haiglasse ning politsei vahistas pussitaja. Arstide sõnul jääb poliitik ellu, kuid sai tõsiseid vigastusi soolte piirkonda.

Loetud sekundid enne noarünnakutFoto: AP/Scanpix

Bolsonaro pussitaja motiiv ei ole teada, kuid Bolsonaro on vastuoluline kandidaat, keda paljud Brasiilia vasakpoolsed ei salli. Ta on tuntud vastuoluliste väljaütlemiste poolest, näiteks sõnas ta ühe naissoost rahvaesindaja kohta, et too on vägistamiseks liiga kole.

Bolsonaro on hetkel Brasiilia presidendivalimiste esinumber ning võib presidendivalimised ka võita, kuid seda juhul, kui tema rivaal Luis Inácio Lula da Silva, „Lula“, vanglast välja ei pääse. Lula istub korruptsiooni eest vangis ning apelleerib kohtus, et saaks ikkagi oktoobris toimuvatel valimistel kandideerida. Hoolimata vanglakaristusest on Lula samuti populaarne ning kui tal lubataks osa võtta, oleks ta praeguste küsitluste järgi siiski võitja.

Bolsonaro toetaja embab pisarsilmi poliitiku poega EduardotFoto: Reuters/Scanpix

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee