Eesti uudised

Lasnamäe kurikamees alandas ja filmis ohvrit (45)

Liis Vaksmann, 7. september 2018 18:30
Urmas EinroosFoto: Laura Oks
Harju maakohtus jätkus eile naistuttava mõrvamises süüdistatava Urmas Einroosi kohtuasja arutamine, kus näitamisele tulid võikad kaadrid mehe enda filmitud videodest, milles ta sõimas ja alandas ohvrit mitmeid tunde.

“Ma arvan, et need videofailid sisaldavad materjali, mis ei peaks kõigile avalikud olema,“ leidis Urmas Einroos kohtus ja soovis, et nende näitamise ajaks kuulutataks istung kinniseks. Kaitsja, prokurör ega kohus ei leidnud selleks alust. 

Samal teemal

Einroos on öelnud, et enda nimele tehtud testamendist sai ta aimu alles kohtutoimikust. Küll  oli ta teadlik, et Kadri-Ann oli selle 2016. aastal teinud, mil oli pahaloomulise kasvajaga minemas operatsioonile. Kuid  mehe enda 13. augustil filmitud videomaterjal kõneleb midagi muud, mida eile  ringkonnaprokurör Natalia Miilvee  lisaks kirjalikele tõenditele esitles.  Kokku oli Urmas oma mobiiltelefoniga teinud antud kuupäeval toimunud sündmustest kaheksa helifaili, 19 videofaili ning 10 pilti. Nendest jõuti ära näidata  pildid ja kolm videot. Esimene videofail on filmitud kell 11.17, viimane 15.41.

Kaadrid saatuslikust ööst

Prokurör võtavad ette videod, millest esimesel  on näha kägaras  ihualasti naist,  kelle keha on üleni kaetud punaste laikudega. Video autor uurib maas lamava naise käest: „Mis su nimi on? Perekonna nimi? Mis su tegelik nimi on? Mis su sünninimi on? Kes sa ennem olid? Saatan! Ütle!“ lajatab Urmas, mille peale naine ainult vaikselt, vaevu kuuldavalt vastab.  Edasi jätkab Urmas uurimist, mis aastal naine sündis. Ta vastab. „Ei! Mis aastal saatan sündis?“ küsib mees, saades vastuseks „ei tea.“ Ja nii jätkab Urmas naise küsitlemist.

Teiselgi videol on naine ihualasti kägardunult põrandal ja küsimused jätkuvad Kui naine ei saa päris täpselt aru, kelle kohta ta küsimusi esitab või mida täpsemalt silmas peab, saab mees kurjaks. „Aga keeruta! Mis on tema ees ja perekonnanimi? Kuupäev ja aastaarv ,millal sündis.“ Ja nii käib mees läbi pea terve Kadri-Anni sugupuu, kuniks jõutakse otsaspidi juurtega Aegviitu.  „Kes oli see vürst ja selle naise nimi? Kähku!“ Kellele kuulus Aegviidu? Nüüd räägime, miks see mees ennem ära suri?“ jätkab Urmas, saades vastuseks, et naine ei tea. „Mina tean! Sellepärast, et see sama, kes sul seal pildi peal on, mürgitas ta ära täpselt samamoodi nagu sina inimesi mürgitad! Ja tema hing kandus sulle edasi! Need inimesed viiakse Aegviidu surnuaialt välja. Sinu ema. Sina viid!“ lajatab mees ning nääpsune naine uurib seepeale kuhu ta küll oma ema viima peab. „Prügimäele!“ 

Siis  tõstatab Urmas testamendi küsimuse. „Kadri-Ann Gross loobub kõikidest Grosside suguvõsa varandustest! Kõikidest! Kelle kasuks sa loobuma pead?“ uurib ta edasi. „Sa tead seda! Oma poolvenna kasuks! Sul on veel poolõde vist ka, nende kasuks loobud kõigest! Siis alles vaatame, kas sinu jätame ellu. See on sinu otsus. Sa ei tule enam inimeste sekka. Sa kolid ära Eestist! Ma jätan sulle alles selle Gran Canaria. Ainult selle ja selle sa kirjutad ka minu poolt öeldud nimele. Ja nii kui sa hakkad seal tükke tegema, siis on see minu oma ja ma tõstan su välja sealt! Said aru vä?“ uurib mees. „Elada tahad? Miks sa tahad? See ei ole väärt elu! Ole maas edasi!“ karjub mees ning laseb enda juhendamisel naisel oma testamendi ette lugeda.

Kolmandas videos on Kadri-Ann põlvili maas. Tema käed on kaetud verega ja ta on ihualasti. „Tagane saatan!“ karjub Urmas. „Kas sa tulid Kadri-Ann Grossi kehast välja?“ uurib ta naiselt, kes jõuetult nuuksudes annab jaatava vastuse. Mille peale jätkub esimesest videost nähtud daatumite ja nimede küsimine.

Korra läheb naisel sünniaasta ja inimene segamini, mis silmnähtavalt meest ärritab ning ta müksab naist ja ärgitab kiiremini vasta. „Kähku! Kui ei saa, ma tapan ära su ära raisk!“ karjub mees ning tekib väiksem rüselus. „Appi, palun!  Appi!“ karjub naine.

Kohtuistungid jätkuvad järgmisel nädalal videomaterjalide vaatamisega, kuna viimaks nõudis Urmas kõikide failide kuulamist kui vaatamist.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee