Elu

Kultuur tolmab taas! EKKM-is toimub kunsti- ja muusikafestival TOLM 

Toimetas Terttu Jazepov, 7. september 2018, 17:08
TOLM Promomaterjal
14.-15. septembril hõivab Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumi (EKKM) kireva kavaga kunsti- ja muusikafestival TOLM. Festivali tegevused ja väljapanekud sisustavad muuseumi kolme korruse saalid, katuse, hoovi, garaaži ja külaliste surematud hinged.

Festivali kunstiprogrammis tutvustatakse osalenute töid. Teatud mõttes on tegu väga materiaalse ettevõtmisega, kus vabas õhustikus keskendutakse koostööle ja -loomele nii individuaalselt kui ka (juhus)kollektiivselt. Ühtlasi antakse kunstnikele vabad käed mitme aasta näituste ülejääkide kasutamiseks. Loomulikult ühendatakse festivalil ka kunsti- ja muusikaskeenesid ning nende publikut.

Samal teemal

Kunstiprogrammi panustavad Hanno Soans, Mihkel Ilus, Laura Põld, Anu Vahtra, Edith Karlson, Henri Hütt, Sigrid Viir, Marten Esko, Johannes Säre jt.

Festivali muusikaprogrammis üles astuvaid artiste võib nimetada professionaalseteks asjaarmastajateks, kes kipuvad “muusiku” sildi eest ära libisema. Muusika on neile pigem eneseväljendus- ja kõneviis kui amet.

Rivis on Soundcloudi räppstaarid marp$, Sipelga14, Mick Moon, Florian Wahl ja Regret, rokkarid Zahir ja Keetai, poistebänd Mees Inc., Riia-Londoni post-popi diiva Elizabete Balčus ning Peterburi dub-techno duo Adubtors. Samuti on pidulikult esindatud Helsingi põrandaalused kooslused Melting Hearts, Jehu, Pilot Prince ja Hash.

15. septembril toimub EKKM-i hoovis ka kunstnike vestlusring, kus arutatakse suuremaid kunstilisi probleeme. Vestlust juhib Maarin Mürk.

Rohkem infot ürituse kohta leiad Facebooki lehelt.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee