(Aldo Luud)

Lähenevate riigikoguvalimiste eel erakondade poolt jagatavate lubaduste põhimass on sedavõrd rahapõhine ja materiaalsete hüvede keskne, et paneb imestunult küsima – kuhu on jäänud suured ideed? Vaevalt saab ka väita, et Eesti riik on tänaseks sedavõrd valmis, et järele on jäänud vaid peenhäälestamise vaev.

Sest milleks muuks saab kvalifitseerida diskussiooni õlle- või kütuseaktsiisi langetamise üle. Viimaste puhul on tegu ju pigem tehnilise küsimusega riigieelarvesse raha välismaalt tagasitoomiseks kui Eesti elu eksistentsiaalseima probleemiga.

Lennukat visiooni oli isegi kunagistes lubadustes viia Eesti viie rikkaima hulka või tõsta keskmine palk 9000 kroonini. Viimatimainitud summa oli sedavõrd tulevikkuvaatav, et selleni jõudmine võttis aega mitu valimistsüklit, viie rikkaima sekka päralejõudmise hetkeseisu aruannet võib küsida selle väljahõikajatelt. Me ei otsi enam ammu Eesti Nokiat, vaid lööme arvelaual kokku erakondade poolt meile lubatavaid sente.

Kus on aga see karismaatiline aatemees, kes julgeks sõnastada uued suured eesmärgid,  kaitsta neid isegi juhul, kui tegu on ebapopulaarsete otsustega ning viiks need olupoliitikale vaatamata sirge seljaga ka ellu? Et vanad erakonnad on harjunud tatsama sissetallatud mugavusradu, siis on mõistetav valijate positiivne ootus uute tulijate suhtes.

See on üks põhjustest, miks valija vaatab EKRE suunas või jälgib Artur Talviku tegemisi olenemata sellest, millist erakonda ta parajasti oma ideede tutvustamise platvormina kasutab. Siit ka hea nõu kõigile riigikokku pürgivatele jõududele – tehke kas järele või siis tehke uutele tulijatele ruumi.   

Jaga artiklit

5 kommentaari

  /   22:43, 8. sept 2018
aatemehed on surnud, jäänud on ainult kari ökonomiste.
A
Ants Rannula  /   08:52, 8. sept 2018
Riigikogu tegi päevaga 1600-se palgatõusu endale,aga RAHVALE 0.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis