Eesti uudised

Igal aastal soovib umbes 10 ajateenijat taimetoitu.

Eesti kaitsevägi kohustuslikule taimetoidupäevale ei mõtle (45)

Marvel Riik, 7. september 2018 15:45
Tapa linnakus on liitlaste kohalolek muutnud nädala toidumenüü mitmekesisemaks.Foto: Alar Truu

Kaitseväe pressijaoskonna kapteni Aivo Vahemetsa sõnul ei ole kaitseväes arutatud mõtet, et sarnaselt Soome kaitseväega võiks Eesti kaitsejõududes olla igal nädalal üks taimetoidupäev. „Küll aga on ajateenijate toitumiskorralduses mõningad variatsioonivõimalused,“ märkis Vahemets.

Soome ringhääling YLE kirjutab, et sügisest hakkab Soome kaitseväes kehtima kord, kus iga nädal on üks kohustuslik taimetoidupäev. See aga ei tähenda, et terve päev peaks juurviljade peal hakkama saama: taimetoidupäev on jagatud kaheks ehk ühel päeval on taimne lõuna, teisel päeval taimne õhtusöök. Taimetoidud ei sisalda ei liha ega kala, küll aga on lubatud piim ja muna.

Vahemetsa sõnul toimub kaitseväes toitlustamine vastavalt väljaõppe intensiivsusele, kus võetakse arvesse vajalik päevane kalorihulk, vitamiinide ja vajalike toitainete hulk ning ka toitude vaheldusrikkus. „Kindlasti ei sunnita kedagi kaitseväes vastu tahtmist sööma, näiteks liha või midagi muud, “ ütles Vahemets, lisades, et taimetoitlastest ajateenijatega tegeletakse väeosades individuaalselt.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

18.10.2020
SÖÖ RAHULIKULT! 11 toiduainet, mis on (peaaegu) riknematud
13.10.2018
Kolmandik USA noortest on ajateenistuse jaoks liiga paksud
14.09.2018
TV3 VIDEO | Kas taimetoitlasest ajateenija jäetakse kaitseväes nälga?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee