Poliitika

Indrek Tarand kandideerib sotside ridades riigikokku (103)

Ohtuleht.ee, 7. september 2018 14:48
Foto: facebook.com/sotsdem
Euroopa Parlamendi liige Indrek Tarand andis nõusoleku kandideerida sotsiaaldemokraatide ridades riigikokku. Täna kinnitas erakonna Pärnu piirkonna juhatus Tarandi valimisnimekirja esinumbriks.

„Sotsidega seob mind eelkõige ühine arusaam sellest, mis on Eesti jaoks järgmistel valimistel kaalul,“ kommenteeris Indrek Tarand oma otsust. „Mulle imponeerib, et sotsid on alati oma väärtustele truuks jäänud, kaitstes isikuvabadusi ja seistes nõrgemate eest. Mis on minu jaoks aga eriti tähtis – oleme täiesti ühel meelel selles, et Euroopa on meie kodu ning kõigile, kes tahavad meie kodu kahjustada, tuleb julgelt vastu seista,“ rääkis Tarand.

Samal teemal

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimehe Jevgeni Ossinovski sõnul on tal väga hea meel, et sotside meeskond on saanud järjekordse tugevduse. „Indrek on liialdusteta meie poliitikaelu üks võimekamaid tegelasi. Mul on rõõm, et hakkame neil parlamendivalimistel temaga vaba, hooliva ja sõbraliku Eesti eest seisma,“ ütles ta. 

Sulve rääkis Tarand,  et talle on südamelähedane Vabaerakonna demokraatiapakett. Samas sahistati, et Tarand on pidanud läbirääkimisi nii Keskerakonna jkui EKREga. 

Indrek Tarand on kandideerinud kahel korral Euroopa Parlamenti. 2009. aastal kogus Tarand 25,81% häältest, saades 102 509 valija toetuse. 2014. aasta Euroopa Parlamendi valimistel osales Tarand uuesti üksikkandidaadina ja osutus taas valituks, kogudes 43 390 häält ehk 13,2% häältest.

Samal teemal

10.09.2018
Valimisteenistus: Tarandi asemele võib europarlamenti minna Edgar Savisaar
22.08.2018
Indrek Tarand kandideerib siiski riigikokku, ent valib alles koduparteid
18.08.2018
POPIM POISS VALIMISTE EEL: Tarand flirdib eri parteidega, mõned flirdivad vastu
18.08.2018
Tarand erakonda astuma ei kipu: ma ei kavatse end kellegagi siduda olukorras, kus valimised on järgmise aasta märtsis