5
fotot
Iraani president Hassan Rouhani (vasakul), Türgi president Recep Tayyip Erdogan ja Venemaa president Vladimir Putin (paremal). (AFP/Scanpix)

Iraani pealinnas Teheranis toimus reedel Iraani, Türgi ja Venemaa tippkohtumine. Iraani president Hassan Rouhani, Türgi president Recep Tayyip Erdogan ja Venemaa president Vladimir Putin arutasid Süüria tulevikuväljavaateid. 

Vladimir Putin ja Recep Tayyip Erdogan. (Sputnik/Scanpix)

Seitse ja pool aastat Süürias kestnud kodusõda on lõppemas Iraani ja Venemaa toetusel sõdivate valitsusvägede võiduga.

Hassan Rouhani (keskel), Recep Tayyip Erodgan (paremal) ja Vladimir Putin (vasakul) reedel Teheranis. (AFP/Scanpix)

President Süüria presidendi Bashar al-Assadi väed valmistuvad ründama relvastatud opositsiooni viimast suuremat kantsi - Idlibi provintsi, kus elab kolm miljonit inimest. Venemaa ja Iraani president rõhutasid reedesel kohtumisel, et momendi peaülesanne ongi Idlibi vabastamine mässulistest võitlejatest.

Kui Türgi president leidis, et esmalt tuleks seal kehtestada relvarahu, siis Putin ja Rouhani selle ettepanekuga ei nõustunud. 

Jaga artiklit

14 kommentaari

I
inimkonnale  /   01:48, 10. sept 2018
http://piibel.net/#q=Mt%2018
Matteuse evangeelium 18:Patustamise ohtlikkusest
6 Aga kes iganes on püüniseks kellele tahes neist pisikestest minusse uskujaist, sellele oleks parem, et talle veskikivi kaela riputataks ja ta uputataks mere sügavusse.
7 Häda maailmale ahvatluste pärast! On küll paratamatu, et kiusatused tulevad. Kuid häda sellele inimesele, kelle kaudu kiusatus tuleb!
8 Aga kui su käsi või su jalg ajab sind patustama, raiu ta ära ja heida minema! Sul on parem minna käteta või jalutuna ellu kui kahe käega ja kahe jalaga olla visatud igavesse tulle.
9 Ja kui su silm ajab sind patustama, kisu ta välja ja heida minema! Sul on parem ühe silmaga minna ellu kui kahe silmaga olla visatud tulepõrgusse.
10 Vaadake ette, et te ühtainustki neist pisikestest ei põlgaks, sest ma ütlen teile, et nende inglid taevas näevad alati minu Isa palet, kes on taevas!
11 [Inimese Poeg on ju tulnud päästma kadunut.]
  /   08:53, 8. sept 2018
Huvitavad taadid.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis