Eesti uudised

Vanglatööstus kolib Ida-Virumaale (2)

Toimetas Silja Ratt, 7. september 2018 12:28
Viru vangla. Pilt on illustratiivne.Foto: Jörgen Norkroos
Justiitsminister langetas otsuse viia AS Eesti Vanglatööstuse peakontor Jõhvi, eesmärgiga tugevdada riigi kohalolekut Ida-Virumaa piirkonnas ning lihtsustada vanglatööstuse koostööd Jõhvis asuva vanglate osakonnaga. Ettepaneku selleks muudatuseks tegi vanglateenistus koostöös ettevõtte nõukoguga.

„Vanglatööstuse kolimine Ida-Virumaale aitab arendada sealset piirkonda, mida näeb ette maakonna tegevuskava ja valitsuse plaan töökohtade loomiseks pealinnast väljapoole,“ selgitas otsust justiitsminister Urmas Reinsalu. „Eestlaste lahkumine Ida-Virust elukeskkonna mahajäämuse tõttu on probleem, millele justiitsministeerium on juba aastaid püüdnud lahendust leida. Lisaks Viru vangla avamisele ja vanglate osakonna üleviimisele Jõhvi annab nüüd ka vanglatööstuse kolimine Ida-Virumaale võimaluse täita riigi regionaal- ja julgeolekupoliitilisi eesmärke,“ märkis Reinsalu.

Samal teemal

Vanglate asekantsleri Priit Kama sõnul on vanglatööstuse kolimine Jõhvi igati mõistetav samm. „On majanduslikult loogiline, et vanglatööstus asub vanglate läheduses ehk siis Jõhvis, Tartus või Tallinnas. Kuna vanglate osakond juba asub Ida-Virumaal, teeb tööstuse kolimine Jõhvi lihtsamaks ka vanglate ja ettevõtte omavahelise koostöö,“ sõnas Kama. Ta lisas, et elluviidavad muudatused ettevõtte majandustulemustele ja hõivenäitajatele märgatavat mõju ei avalda. Vanglatööstuse Jõhvi kolimisel jäävad Kama sõnul suurusjärgus samaks ka peakontori ülalpidamiskulud ning suuri kulutusi kolimine kaasa ei too.

AS Eesti Vanglatööstus on riigile kuuluv ettevõte, mis asutati 2001. aastal seniste vanglate tootmisüksuste alusel. Tema peamiseks eesmärgiks on vangide tööoskuste ja -harjumuste tõstmine, mis peab aitama neil eluga vabaduses paremini toime tulla. Ettevõtte tootmisosakonnad asuvad Tallinna, Tartu ja Viru vanglas ning need tegelevad metalli-, puidu- ja õmblustöödega. Vanglates tegutsevate tootmisüksuste tööd peakontori kolimine ei puuduta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee