Kolmeaastane Cheryl Grimmer jäi kadunuks 12. jaanuaril 1970. (Caters/Scanpix)

Austraalias Uus-Lõuna Walesis osariigis kadus 1970. aasta 12. jaanuaril keset päeva Wollongongi linna plaažilt kolmeaastane Cheryl Grimmer. Tüdruk viibis seal koos ema ja kolme vennaga, kuid oli jäänud hetkeks üksi ranna duširuumi ette. Nüüdseks on politsei vahistanud mõrvas kahtlustatuna 64aastase mehe. Kohtuprotsess peaks algama tuleval kevadel, vahendab BBC. 

Tüdruku otsingud jäid pärast tema kadumist pikaks ajaks tulemusteta. 2011. aastal alustas Austraalia politsei uut uurimist ning 2016. aasta detsembris raporteerisid uurijad läbimurdest.

Nad kinnitasid tookord, et vanade tunnistuste uuel läbivaatamisel saadud andmed lubavad Cheryli röövi kahtlustada 17-18aastast lühikesekasvulist noormeest. Mullu märtsis vahistatigi Melbourne´is kahtlualune, kelle nime nime ei avalikustatud, sest ta oli Cheryli kadumise ajal 16aastane. Uurijad usuvad, et hilisem mõrvar röövis tüdruku vägistamise eesmärgil ning hiljem kägistas oma ohvri surnuks.

Arstide sõnul oli kahtlusalune neile enne Cheryli kadumist öelnud, et soovib tappa nii ennast kui ka teisi inimesi. 7. septembril kuulas Uus-Lõuna-Walesi kõrgem kohus kahtlusalust videosilla vahendusel. Mees väitis, et ta on süütu. Uurijad on siiski teist meelt.

Cheryli ema ja isa on tänaseks surnud ja nad ei saanudki teada, mis nende väikese tütrega juhtus. Cheryli vennad loodavad nüüd, et vähemalt nemad saavad tõe teada. Uurijad seevastu ei usu, et tüdruku surnukeha enam leitakse.

Jaga artiklit

21 kommentaari

X
xxx  /   15:53, 10. sept 2018
Küll tunnistus välja pekstakse kui vaja ega tõendid polegi tähtsad kui ikka vaja süüdlane leida kas või 100 aasta tagusest ajast.
P
Puhake rahus Austraalia perekond, sest maine kohus on leebe aga tema kohtuviljad jahvatavad aeglaselt.  /   09:35, 8. sept 2018
Need kes ei usu hingede eksistendi siis siin on suur tõestus. Et selle tüdruku isa ema hinged aitasid tublisid Austraalia politseinike ja suunasid mõrvarile. Sügav kaastunne omastele ja tublidele politseidele au!

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis