9
fotot
Vaike otsingud (Kaspar Pokk)

Politsei palus kaasabi selgitamaks eile õhtul Pärnus metsa seenele läinud Vaike asukohta. Naine leiti täna elusalt ja tervelt.

„Tänu kohalikule elanikule, kes oli teadlik Pärnus metsa seenele läinud ja kaotsi jäänud naisest, õnnetus politseil tema vihjele tuginedes naine nüüdsama elusalt ja tervelt üles leida. Nagu vihje otsitava naise võimalikku asukohta kirjeldas, leitigi proua Pulli külast kohaliku koolimaja lähistelt sihitult kõndimast. Antud koht on ligi üheksa kilomeetri kaugusel kohast, kus naine teadaolevalt metsa sisenes,“ kirjeldas Lääne prefektuuri operatiivjuht Margo Peters. 

Ta märkis, et kohalik elanik oli sealkandis kirjeldusele vastavat naist näinud ning andis sest kohe ka hädaabinumbril teada.

„Nii saime oma jõud koondada just sinna piirkonda, et laekunud vihjet kontrollida ning see andis ka loodetud tulemuse,“ sõnas Peters. 

Ta rõhutas, et viimaste metsaotsingute valguses on politsei järjepidevalt kokku puutunud juhtumitega, kus inimesed ei ole metsa minnes mobiiltelefoni kaasa võtnud. „Range soovitus igasuguste traagilisemate tagajärgede välistamiseks on metsa minnes alati laetud mobiiltelefon kaasa võtta. Nii saate hätta sattudes kohe abi küsida ning vajadusel saab politsei ka hädasolija asukohta positsioneerida,“ märkis operatiivjuht. 

Politseijuhi sõnul tuleks alati mõelda mitu sammu ette ka neil, kes arvavad, et egas nendega midagi juhtu.

„Metsa minnes on mõistlik igal juhul selga panna kirevamates värvides riided. Kui peaksite sihi kaotama ja vajate abi, on loodusest eristuvad värvid need, mida otsijad nii maal kui õhus hõlpsalt eristada suudavad ning teile aegsasti abi pakkuda saavad,“ toonitas ta.

Jaga artiklit

7 kommentaari

V
veel ideid  /   08:33, 8. sept 2018
Selliste otsingute tarbeks oleks paslik kaitsejõududele teha eraldi väeosa. Lesivad nagunii rahva raha otsas kasutult.
N
naisuke  /   01:22, 8. sept 2018
Mõistlik olnuks öelda, et jõudis koju. Alles siis selgitada, kus ta oli ja kui kaugele välja jõudis.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis