Laadin videot...
1
foto

Neljapäeval kella 21 ajal sai häirekeskus teate liiklusõnnetusest Toila vallas Voka külas Tallinn-Narva tee 173. kilomeetril. Esialgsetel andmetel jooksis seal sõiduteele ette põder, misjärel põrkasid kaks loomaga kokkupõrget vältida üritanud sõidukit BMW ja Audi A6 omavahel kokku.

Kahes autos kokku said vigastusi neli inimest, neist kaks raskemalt. Kiirabi viis nad täiendavaks tervisekontrolliks haiglasse.

Politsei meenutab, et kuigi metsloomaga kokkupõrke vältimiseks ei ole ühest reeglit ega nõuannet, peaksid sõidukijuhid olema iseäranis tähelepanelikud neis kohtades, mis on metsloomade hoiatusmärgiga tähistatud. See tähendab, et sõidukiirust võiks alandada. Nii jõuab looma märganuna veel talle reageerida ja pidurdada, kuid alati ei pruugi ka sest ootamatus olukorras abi olla.

Arvestama peaks, et suurem võimalus metslooma kohtamiseks maanteel on õhtust südaööni või siis hommikul päiksetõusust keskhommikuni. Kui teeservas juba üht looma näete, tasuks eos hoogu maha võtta. Karjas võib olla enam loomi ning jälgides ühe tegevust ei pruugi te märgata, et hoopis mõni teine peidus olnutest samuti teele on jooksmas.

Sage viga on, et kui loom jõuab auto ees tee ületada, annab juht signaali, loom ehmub ning püüab põgeneda. Kusjuures kõige turvalisemaks peab loom rada, mida mööda tuli ehk teisisõnu võib ta tagasi auto ette joosta.

Jaga artiklit

9 kommentaari

L
lugeja  /   20:09, 7. sept 2018
Hea, et põder viga ei saanud. Kas seal üldse põtra oligi.
H
HeH  /   08:00, 7. sept 2018
Põder põhjustas ?
ja milline oli auto kiirus ? Kas autojuht täitis liiklusseadust mis kohustab kiirust vähendama vastavalt ilmastiku, tee ja nähtavusoludega ? Näiteks pimedas lähituledega sõites ei tohiks kiiru solla üle 80 km/h, muidu sõidad nähtavusalast ette.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis