Eesti uudised

Sobimatuse tõttu vallandatud politseinik taotleb kohtus hüvitist (8)

Siim Randla, 6. september 2018 22:25
Foto: Tiina Kõrtsini
Sobimatuse tõttu teenistusest vabastatud endine motopolitseinik ja raskeveokite kontrollimise valdkonna spetsialist Meelis Moor (pildil) taotleb ringkonnakohtus hüvitist.

Tallinna halduskohus arutas asja kinnisel istungil. Politsei esindaja tõi põhjenduseks vajaduse kaitsta PPA asutusesiseseks kasutamiseks tunnistatud teavet. Delikaatne teave oli sisaldanud Meelise ja tema ülemuse vahelise arenguvestluse üksikasju ja väidetavalt arenguvestluse korda politseis.

Samal teemal

Mullu 1. septembri käskkirjaga vabastas Põhja prefekt seni karjääriredelil laitmatult edasi liikunud Moori sobimatuse tõttu teenistusest. Veel enne seda, kui kohus politsei- ja piirivalveameti taotluse põhjal kohtuistungi kinniseks kuulutas, ütles Moori esindaja advokaat Raiko Paas Õhtulehele, et tema klient oli keeldunud täitmast ülemuse korraldust minna telesaatesse esinema.

Moor kaebas prefekti käskkirja kohtusse ja Tallinna halduskohus rahuldas kaebuse põhiosas. Halduskohtu otsus vaidlustati Raiko Paasi kinnitusel Tallinna ringkonnakohtus hüvitise suuruse osas. „Leiame, et see peaks õigusvastase vabastamise asjaolusid ja saamata jäänud tulu arvestades olema suurem,“ ütles Paas.  Samuti taotletakse, et ringkonnakohtus oleks menetlus avalik vähemalt suuremas osas.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee