Põhja politseiprefektuur annab teada, et eile anti politseile teada mitmest võimalikust petukõnest. Ühe teataja sõnul sai ta kõne Läti suunakoodiga numbrilt.

Helistas noore häälega eesti keelt kõnelev naine ja väitis, et teataja olevat tema autole otsa sõitnud ning helistaja auto kojamehe vahele on jäetud teataja andmed. Kogu vestluse vältel ei lasknud kõne teinud naine teisel poolel midagi küsida. Politseisse pöördunud inimene ütles naisele vastuseks, et pöördub oma kindlustusse ja katkestas kõne.

Samalaadsed kõned tulid Eesti ja Soome suunakoodiga numbritelt ja räägiti kõne saajatele samasisuline lugu. Naine ei vastanud teataja küsimustele ning katkestas lõpuks ise kõne. Sarnast skeemi kasutatakse välismaal, et välja petta heausksetelt inimestelt autoremondiraha liiklusõnnetuse eest, mida inimene pole tegelikult põhjustanud. Soovitame suhtuda sellistesse kõnedesse kriitiliselt, uurida võimaliku liiklusõnnetuse toimumise aja, asukoha ja automargi kohta ning vajadusel pöörduda kas oma kindlustusseltsi või politsei poole!

Jaga artiklit

7 kommentaari

M
mulle tuli sama kõne  /   07:47, 7. sept 2018
algul ei saanud arugi . Siis saatsin pikalt . 6601351 sellelt numbrilt helistati .

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis