Krimi

Petukõnedega küsitakse autoremondiraha liiklusõnnetuse eest (7)

Ohtuleht.ee, 6. september 2018 18:57
Foto: STANISLAV MOSHKOV
Põhja politseiprefektuur annab teada, et eile anti politseile teada mitmest võimalikust petukõnest. Ühe teataja sõnul sai ta kõne Läti suunakoodiga numbrilt.

Helistas noore häälega eesti keelt kõnelev naine ja väitis, et teataja olevat tema autole otsa sõitnud ning helistaja auto kojamehe vahele on jäetud teataja andmed. Kogu vestluse vältel ei lasknud kõne teinud naine teisel poolel midagi küsida. Politseisse pöördunud inimene ütles naisele vastuseks, et pöördub oma kindlustusse ja katkestas kõne.

Samalaadsed kõned tulid Eesti ja Soome suunakoodiga numbritelt ja räägiti kõne saajatele samasisuline lugu. Naine ei vastanud teataja küsimustele ning katkestas lõpuks ise kõne. Sarnast skeemi kasutatakse välismaal, et välja petta heausksetelt inimestelt autoremondiraha liiklusõnnetuse eest, mida inimene pole tegelikult põhjustanud. Soovitame suhtuda sellistesse kõnedesse kriitiliselt, uurida võimaliku liiklusõnnetuse toimumise aja, asukoha ja automargi kohta ning vajadusel pöörduda kas oma kindlustusseltsi või politsei poole!

Samal teemal

14.01.2020
TASUB TEADA: kuidas saada aru petukõnest ja mida sellega peale hakata?
06.07.2018
Samoa petukõnede ohvriks langes mitu tuhat inimest
30.06.2018
Juhtkiri | Ära mine pettuste õnge
25.06.2018
TELEFON ON PUNANE: petukõned tulevad nüüd igalt poolt Okeaaniast