Maailm

Sarisüütamised Leedus on suunatud LGBT+ inimeste vastu

„Võtke see vikerkaarelipp maha, enne kui terve maja maha põleb!“ (26)

Toimetas Greete Kõrvits, 7. september 2018 17:24
Töötajad seisavad põlenud ukse eesFoto: @LGLLithuania / Twitter

Viimase kuu aja jooksul on Leedus toimunud neli süütamist, mille ohvriteks on olnud kas riigi LGBT+ inimesi ühendav organisatsioon LGL (Lithuanian Gay League) või tuntud geimehed. Politsei tõrgub aga sarisüütamisi vihakuritegudena käsitlemast ning võtab neid kui lihtsalt juhuslikke kuritegusid, millel on rahaline, kuid mitte emotsionaalne mõju. Leedu politsei esindaja tunnistas ajakirjanikele, et ta pole õieti tuttavgi mõistega „vihakuritegu“.

Reedel ütleb LGLi meediakontaktide telefoni vastu võtnud noormees kohmetult: „Noh, tegelikult juhtus meil öösel vastu tänast sama asi...“  See on juba neljas süütamine, mis Leedu LGBT+ kogukonna vastu viimase kuu aja jooksul on toimunud ning teine kord, mil rünnatud on LGLi kontorit.

10. augustil toimusid esimesed süütamised nii LGLi ruumide kui organisatsiooni tegevjuht Vladimir Simonko korteri ukse taga. „Õnneks keegi viga ei saanud!“ räägib keskuse töötaja. „Süütamine toimus kell neli varahommikul, üks inimene juhtus mööda sõitma ja kustutas leegid autos olnud kustutiga. Süütaja üritas põlema panna meie ust ja rulood.“ Samal öösel üritas keegi põlema panna ka tegevjuht Simonko koduust.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

26.07.2018
EKRE ning Saaremaa vallavolikogu liige nimetab seksuaalvähemusi invaliidideks ning kutsub üles neilt valimisõigust ära võtma
02.07.2018
GALERII | 100 000! Helsingi geiparaad püstitas osalejate rekordi
24.06.2018
Kari Käsper: mitte kõik ei saa Eestis oma inimõigusi võrdselt nautida
17.05.2018
OECD: Eesti, Läti ja Türgi on LGBT-sallivuse edetabelis kõige viimased

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee