„Mugav ja lihtne on šopata kodust lahkumata! Telli toit koju, see on imelihtne!“ loeb pealinnas paneelmaja korteris elav Tiit või Mari suuremate toidupoekettide reklaamlauseid, klikib veebipoes sobivad toiduained virtuaalsesse ostukorvi, maksab internetipangas ja jääb siis kaupa ootama.

Sama reklaamteksti loeb maal elav tädi Maali, kribab ajalehe äärele kõik, mida poest hädasti vaja oleks ja helistab õhinal paarikümne kilomeetri kaugusel olevasse suurde kauplusse.

„Ah, et ainult suurde linna, Tallinna, Tartusse ja Pärnusse,“ ohkab ta kuuldud vastuse peale leplikult, lõikab poenimekirja lehenurgast hoolikalt välja ja pistab rahakoti vahele – kui kohe toast välja astuda, jõuab veel tänase bussi peale ja ehk ka valges toidukotiga koju tagasi. Nii on ta juba aastaid teinud.

Antagu mulle andeks, kui ma ei suuda hästi hoomata, miks on suurlinnas elaval inimesel, kelle käe- ja jalaulatusse jääb vähemalt kaks supermarketit, vaja veel telli-toit-koju-teenust.

Ent kahju on tädi Maalist, kelle kodu lähedal ei ole enam ammu isegi poodi, kuhu jalgsi või rattaga kannataks minna. Nii mõnigi kord tuleb tal oma uhkus alla suruda ja paluda kas lastel või naabritel möödaminnes ka tema toidukraam ukse vahelt sisse pista.

Jään ootama, millal keegi hõikaks ka maainimestele välja sellised hädavajalikud pakkumised nagu: „Telli apteeker või arst koju, see on imelihtne!“ või „Mugav on laps kooli ja lasteaeda panna ilma kodust lahkumata!“

Seniks kallid tädi Maalile. Kui külla tulen, hüppan poest läbi.

Jaga artiklit

8 kommentaari

N
naine  /   15:21, 7. sept 2018
Jutt ju sellest ,et linnainimesed on mugavusteenuste puhul alati eelistatud.Maakas on nagu mingi teisejärguline inimene.Küll tema saab linna koperdada,aga linnainimesele ikka võiks tema õrna naba pärast kauba koju tuua.Tasuta bussid tehti,aga ikka neid liinepidi mis juba enne sõitsid.Kas te linnakad ka teate ,et on külasid ,kus veel busse ,poode ja arste mäletavad veel vaid väga vanad inimesed.Miks nemad vähem väärt on?Teil on ebamugav parkida,see on küll üks ütlemata tobe ettekääne.
A
August  /   14:12, 7. sept 2018
Selline poekettide teenus on puhtakujuline tünn. Kui poes saab kaupa vastavalt värskusastmele ise valida siis kojukandesse pakitakse "parim enne ülehomme" kaubad. Kogu reklaamikampaania ongi seismajäänud kaubast lahtisaamiseks ja miks Maalil sellist vaja on. Ma lähen poodi, sirutan käe tagumisse riiulisse ja kojutellijad saavad esireast need, mis homme alla hinnatakse või prügikasti lennutatakse.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis