Poliitika

Reformierakonna valimisprogrammi lubadused: ühtne eestikeelne kooliharidus, kooli 6-aastaselt ja õpetaja palk üle 2000 euro (64)

Toimetas Triinu Laan , 6. september 2018, 16:42
Foto: Teet Malsroos
Eile kogunenud Reformierakonna juhatus kiitis heaks haridusvaldkonna valimisprogrammi põhilubadused, milleks on üleminek ühtsele eestikeelsele haridussüsteemile, õpetaja palga tõstmine üle 2000 euro ja koolihariduse algus kuuendast eluaastast.

“Kui me tahame, et Eestis oleks targem majandus ja jõukamad inimesed, on haridus ülitähtis. Usun, et kogenud poliitikute ja haridusekspertide koostöös on valminud ambitsioonikas ja vastutustundlik programm,” ütles Reformierakonna esimees Kaja Kallas.

Samal teemal

Reformierakonna nägemuses on järgmise haridusministri üks esimesi ülesandeid teha poliitiline otsus üleminekuks ühtsele eestikeelsele haridussüsteemile lasteaiast alates.

“Tänane venekeelne kool kasvatab üles paralleelmaailmas elava venekeelse kogukonna, kellel tööturul on ees klaaslagi. Tuleb anda selge suunis, et võimalikult kiiresti algaks üleminek ühtsele eestikeelsele haridussüsteemile. Selleks tuleb ümber korraldada koolivõrk ja koolitada õpetajaid,” ütles endine haridusminister Jürgen Ligi.

Reformierakonna programmi järgi algaks kooliharidus Eestis kuuendast eluaastast ettevalmistusaastaga, mis ühtlustab laste valmisolekut kooliks. Selleks kujundatakse ümber lasteaia viimane rühm, kus õpetatakse sotsiaalseid oskusi, lugemist, kirjutamist ja esimest võõrkeelt.

Kolmandaks lubab Reformierakond parandada haridustöötajate mainet ja sissetulekuid. Uuringud näitavad, et Eestis on suur probleem õpetajate järelkasvuga ning kümne aasta jooksul muutub üle 50% õpetajaid pensioniealisteks.

“Üheks lahenduse osaks on õpetajate palk. 120% keskmisest palgast on vähim, mille poole peame pürgima. Nelja aastaga peab õpetaja keskmine palk tõusma üle 2000 euro. Lisaks palgale tuleb õpetajatele tagada ka vajalikud tugiteenused, et nad saaks ja jõuaks märgata iga lapse erilisust. Pikas perspektiivis ehk 10 aasta pärast tahame, et õpetaja palk oleks kahekordne Eesti keskmine,” ütles Liina Kersna.

64 KOMMENTAARI

n
Nipi 13. september 2018, 11:22
Õpetajaks õpitakse aastaid. Õpetajal peab olema taskus ülikooli paber ja enne ülikooli peab ta olema läbinud keskkooli. Mujal maailmas on selle eest k...
(loe edasi)
l
Lubaduse, lubadused... 7. september 2018, 11:56
Ikka jälle mitte enam 5-e, vaid juba maailma esimeseks. Ja lastelt võtame lapsepõlve üldse ära, sest Kambožas teevad lapsed sünnistsaati tööd, ega mei...
(loe edasi)
Loe kõiki (64)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee