Poliitika

Reformierakonna valimisprogrammi lubadused: ühtne eestikeelne kooliharidus, kooli 6-aastaselt ja õpetaja palk üle 2000 euro (64)

Toimetas Triinu Laan , 6. september 2018 16:42
Foto: Teet Malsroos
Eile kogunenud Reformierakonna juhatus kiitis heaks haridusvaldkonna valimisprogrammi põhilubadused, milleks on üleminek ühtsele eestikeelsele haridussüsteemile, õpetaja palga tõstmine üle 2000 euro ja koolihariduse algus kuuendast eluaastast.

“Kui me tahame, et Eestis oleks targem majandus ja jõukamad inimesed, on haridus ülitähtis. Usun, et kogenud poliitikute ja haridusekspertide koostöös on valminud ambitsioonikas ja vastutustundlik programm,” ütles Reformierakonna esimees Kaja Kallas.

Samal teemal

Reformierakonna nägemuses on järgmise haridusministri üks esimesi ülesandeid teha poliitiline otsus üleminekuks ühtsele eestikeelsele haridussüsteemile lasteaiast alates.

“Tänane venekeelne kool kasvatab üles paralleelmaailmas elava venekeelse kogukonna, kellel tööturul on ees klaaslagi. Tuleb anda selge suunis, et võimalikult kiiresti algaks üleminek ühtsele eestikeelsele haridussüsteemile. Selleks tuleb ümber korraldada koolivõrk ja koolitada õpetajaid,” ütles endine haridusminister Jürgen Ligi.

Reformierakonna programmi järgi algaks kooliharidus Eestis kuuendast eluaastast ettevalmistusaastaga, mis ühtlustab laste valmisolekut kooliks. Selleks kujundatakse ümber lasteaia viimane rühm, kus õpetatakse sotsiaalseid oskusi, lugemist, kirjutamist ja esimest võõrkeelt.

Kolmandaks lubab Reformierakond parandada haridustöötajate mainet ja sissetulekuid. Uuringud näitavad, et Eestis on suur probleem õpetajate järelkasvuga ning kümne aasta jooksul muutub üle 50% õpetajaid pensioniealisteks.

“Üheks lahenduse osaks on õpetajate palk. 120% keskmisest palgast on vähim, mille poole peame pürgima. Nelja aastaga peab õpetaja keskmine palk tõusma üle 2000 euro. Lisaks palgale tuleb õpetajatele tagada ka vajalikud tugiteenused, et nad saaks ja jõuaks märgata iga lapse erilisust. Pikas perspektiivis ehk 10 aasta pärast tahame, et õpetaja palk oleks kahekordne Eesti keskmine,” ütles Liina Kersna.

Samal teemal

12.09.2018
Jüri Ratas eesti ja vene lapsi ühte kooli panema ei kiirusta
04.09.2018
Marko Mihkelson liitus Reformierakonnaga
02.09.2018
Heli Künnapas | Miks võitleb Reformierakond peretülisid ja liiklussurmasid põhjustava alkoholi eest?
29.08.2018
Erakondade reitingud: Reformierakonna toetus langustrendis, EKRE ja sotsid said toetajaid juurde