PUHH - ja raha läinud! (STANISLAV MOSHKOV)

Eile oli kohtus arutlusel Jürgen Veberi ja tema venna firma pankrot. Mustkunstnikud said EASilt raha, et vallutada Ameerika. See jäi tegemata ja nüüd tahab EAS raha tagasi.

Kuigi EASi esindaja Age Rebane väitis kohtus, et mustkunstnikku rahastanud sihtasutuses levib endiselt kahtlus vendade Veberite kurjast kavatsusest luua oma rahalisest seisust väärkujutlus, püüdis advokaat Robert Sarv oma klienti kaitsta. Pankroti kui lõpplahendusega on temagi päri, kuid kurjade kavatsustega pole ta nõus.

Mustkunst on Sarve sõnul väga spetsiifiline ala ja sellise firma väärtus on tema sõnade järgi mitte materiaalsetes väärtustes, vaid selles, mis on talletunud kunstniku kõrvade vahele, näpuosavusest rääkimata.

„Võlgnik püüdis leida EASiga kompromissi, et tagasi nõutud summad lõpuks hüvitada,“ rääkis advokaat. „Ajal, mil minu kliendil oli töös neli suurt ja paljutõotavat äriprojekti, alustas EAS täitemenetlust, tõmmates neile tulutoovatele ettevõtmistele kriipsu peale. Võlgnik pakkus EASile ka kahe inimese (Jürgen ja Jesper Veberi) isiklikku käendust ning mitut realistlikku maksegraafikut, kuidas võlausaldaja nõue rahuldada. Kahjuks lükkas EAS need pakkumised tagasi.“

Kas ja millal vendade Veberite mustkunstifirma pankrot välja kuulutatakse, jäigi  kolmapäeval selgusetuks. Kohtunik Merike Varuski sõnul tasuks Jürgen Veberil siiski silmas pidada, et juhatuse liikme vastutusest ei päästa teda isegi firma pankrot. Nii et oma pesemata T-särkide ja paarikümne kindapaari loovutamisele loomepausi pidav mustkunstnik lootma jääda ei saa.  

Täispikka lugu Veberi kohtusaagast loe SIIT!

Jaga artiklit

9 kommentaari

J
juudid  /   13:27, 7. sept 2018
ei peagi maksma.
J
Jah,  /   06:57, 7. sept 2018
Kübaratrikitajad, võinuks EAS hoopis mujale selle raha annetada, sipelge nüüdsitas!

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis