Eesti uudised

Politsei: kriminaalasja raames kontrollime vihjet, mille kohaselt ei lastud alaealist autost välja 

SA Kadunud leidis välismaiste numbrimärkidega punase sportauto ja sellega seotud isikud (5)

Kristiina Tilk, 6. september 2018, 15:19
Kia Stinger (pilt on illustratiivne) Foto: PACIFIC PRESS / Alamy
Augustikuu teises pooles laekus sihtasutusele Kadunud teade, et välismaiste numbrimärkidega punane Kia Stinger ja sellega viimati Weekend festivali ajal Pärnus ringi sõitnud isikud võivad olla seotud alaealise endaga kaasa meelitamises. Sihtasutus annab teada, et otsitud auto on leitud ning info edastatud politseile. 

Nimelt jäi suve viimasel kuul Lääne-Eestis kadunuks teel koju olnud alaealine. Tunde kestnud otsingute järel leiti ta elusalt ja tervelt piiri tagant, kuid sihtasutuse Kadunud teatel oli alust arvata, et noorelt inimeselt võtsid vabaduse eelpool mainitud autoga liikunud inimesed.

Kia Stinger (pilt on illustratiivne) Foto: PACIFIC PRESS / Alamy

Politsei ei pidanud auto ja sellega seotud isikute otsimist toona vajalikuks, kuid sihtasutus Kadunud leidis, et loos on mitmeid vastuseta küsimusi, mistõttu otsustasid nad iseseisvalt inimestelt abi paluda. 

Nii postitasid nad abipalve sotsiaalmeediasse ning tänu avalikkuse aktiivsele koostööle on Rüütli sõnul auto ja sellega seotud isikud nüüdseks ka leitud.

„Oleme saadud info edastanud Lääne prefektuurile, kelle ülesanne on läbi viia menetlustoimingud kirjeldatud isikute suhtes,“ viitas Aare Rüütel. 

„Olgu öeldud, et see noor inimene jõudis koju ja temaga on kõik korras. Ka ei ole praegu mingit alust arvata, et autos reisinud täiskasvanud ohustaks kedagi teist,“ sõnab Kahro lisades, et kui juhtunu asjaolud on selged, saab neist ka põhjalikumalt rääkida. 

Sihtasutuse Kadunud koostööpartneriks Euroopas on Euroopa riike ühendav organisatsioon AmberAlert Europe, mille üheks eesmärgiks on alaealise kadumise sündmusest, näiteks tema röövi korral, võimalikult kiiresti ja laiapõhjaliselt avalikkust teavitada ja selle sündmuse faktiga seoses teavet koguda. 

„Selle sündmusega seoses edastas SA Kadunud AmberAlert Europe kaudu kõikidele Euroopa riikide vabatahtlikele otsinguorganisatsioonidele küsimuse ja teate, et kui kusagil on veel infot sarnaste tundemärkidega auto ja isikutega Euroopas seotud olnud võimalikest kadumisjuhtumitest, siis Eestis on sellest autost ja seda kasutanud isikutest olemas tuvastatud info,“ rääkis sihtasutuse Kadunud üks asutajatest Peeter Kaaret. 

„Iga jagatud pusletükk aitab Europolil (EL õiguskaitseasutus) terviklikumalt näha suurt pilti ja aidata nii lapsi kui kõiki inimesi, kes kadudes langevad kuriteo ohvriks. Samas tuletab see meelde, et on vaja operatiivselt teha piiride üleselt pingutusi, leidmaks üles Euroopas siiani kadunud inimesed,“ selgitas Peeter Kaaret.

Edukas otsing sai sihtasutuse Kadunud sõnul toimuma muuhulgas tänu sotsiaalmeediakanalile Märgatud Pärnus, ajalehtedele Pärnu Postimees ja Õhtuleht, samuti otsingukuulutusi vahendavatele SA Kadunud koostööpartneritele Digiekraanid.ee, PublicTV.ee ja Linnaekraanid.ee, kes oma avalikel ekraanidel Pärnu kaubanduskeskustes ja ühistranspordis üle Eesti otsimisteadet aitasid jagada.

„Meie suurim tänu kuulub neile Eesti inimestele, kes ei ole ükskõiksed, vaid aktiivselt aitavad kaasa ning jagavad meile infot, mida otsimisteadetes palume,“ ütles Rüütel lisades, et info vananeb ajas kiiresti – näiteks valvekaamerad ja autode pardakaamerad lindistavad oma salvestused üle ja on oluline enne selle infoni jõuda.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee