Loomad

Suured moebrändid on karusnaha kasutamisest loobunud, kuid Prada puikleb vastu (8)

Toimetas Keit Paju, 6. september 2018, 13:50
Foto: Sputnik/ Scanpix
Karusnahavaba Liit ehk Fur Free Alliance, mille liige on ka Loomus, algatas globaalse kampaania, et survestada moebrändi Prada ühinema oma konkurentidega karusnahavabas poliitikas, nende hulgas Gucci, Versace, Armani, Michael Kors, Donna Karan, HUGO BOSS jpt. Kampaania kestab New Yorgi, Londoni, Milano ja Pariisi moenädalate ajal.

Karusloomafarmides veedavad metsloomad kogu elu traatpõhjaga puurides võimaluseta liigiomaselt käituda – ainult selleks, et saada gaasiga või anaalse elektrilöögiga tapetud. Kui loomi loodusest püütakse, siis võib loom veeta lõksus päevi ilma söögi ja joogita, harvad ei ole ka juhud, mil loom ise oma käpa otsast närib, et lõksust pääseda.

Samal teemal

Karusnahatööstus on ka keskkonda hävitav. Farmid kahjustavad pinnast ja veekogusid jäätmete ja mürgiste kemikaalidega. Jahimeeste lõksudesse võivad sattuda ka ohustatud liigid ja koduloomad.

Kuna enamus tarbijatest ei poolda karusnahatööstust, on teised suured moebrändid end karusnahavabaks kuulutanud. Riikides nagu Norra, Holland ja Belgia on karusloomafarmid keelustatud või keelustamisel. Ka suured linnad nagu San Francisco või Sao Paulo on karusnahamüügi keelustanud ja näiteks Los Angeles ja kogu Suurbritannia, kus karusloomafarmid on küll keelustatud, plaanivad keelustada ka karusnahaga kauplemist.

Fur Free Alliance’i esimees Joh Vinding nendib, et tarbijad toetavad ettevõtteid, mis hoolivad loomakaitsest, sestap on ka paljud Prada konkurentidest moemajad karusnahast loobunud. “Prada peaks teisi juhtivaid moefirmasid järgima ja karusnahast loobuma, mitte toetama loomade äärmuslikke kannatusi, mis on karusnahatööstusele omane," arvab ta.

"Eestis on Fur Free Retailer’iga ühinenud 20 ettevõtet ja neid on alanud hooajal juurde tulemas. Moehiiglased, ja nende hulgas loodetavasti ka Prada, saadavad selge sõnumi sellest, et karusnaha kasutamise aeg on lõppenud," sõnab Loomade eestkoste organistasiooni Loomus juhataja Kadri Taperson.

Kui soovid isegi toetada liikumist "Prada karusnahavabaks", saab SIIN saata Prada juhtkonnale kirja. 

Foto: pressimaterjal

8 KOMMENTAARI

j
ja mina ei 7. september 2018, 07:58
taha kanda elektrit täis naftatooteid.
k
Kommentaar. 6. september 2018, 16:13
Inimene, kes on suuteline tapma süütut ja abitut olevust sadistlikult, ning õpetab seda ka oma lastele on kindlasti suuteline tapma ka inimest.
Loe kõiki (8)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee