2
fotot
PARADIISI UKSEL: Saksamaale pürgivad aafriklased usuvad, et neid ootab seal ees tõeline paradiis. (AFP/Scanpix)

Saksamaa siseminister Horst Seehofer ütles, et mõistab neid inimesi, kes Chemnitzis pärast 35aastase mehe tapmist tänavatel meelt avaldavad, vahendab Welt Online. Ta kinnitas, et oleks ka ise läinud tänavatele, kui ei oleks minister. 

Teatavasti on 35aastase puusepa Daniel Hilligi tapmise taga migrandid: süürlane ja iraaklane, kellega Hilligil 26. augusti öösel rahaautomaadi juures sõnelus tekkis. 

Chemnitzi meeleavaldajaid on Saksa meedias nimetatud paremäärmuslasteks ja lausa uusnatsideks. Seehofer ei ole taolise hinnanguga nõus. Ta ütles, et tänavatele tulemine ei tee inimestest veel natse.

Saksamaa siseminister Horst Seehofer. (Reuters/Scanpix)

Baieri liidumaa Kristlik-Sotsiaalse Liidu (CSU) esimees ja praegune siseminister Horst Seehofer on alati suhtunud kolm aastat tagasi alanud massiimmigratsiooni kriitiliselt. Ka nüüd rõhutas ta, et migratsioon on Saksamaal kõigi probleemide ema ning suurparteid kaotavad praegu just migratsioonist tekkinud probleemide pärast toetust.

Jaga artiklit

37 kommentaari

  /   10:19, 7. sept 2018
Saksamaa vajaks armeed psühholooge, kes raviks välja stockholmi sündroomi, eitamist ja eneseeitamist.
O
oi-oi! Kust see mõistuse hääl nüüd tuli?  /   08:59, 7. sept 2018
Saksamaalt, uskumatu aga tore et keegigi julgeb asju õigete nimedega nimetada. See on ju ilmselge, et logelevad võõrad tekitavad kaose.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis