Eesti uudised

PPA kaebab Gemalto ID-kaardi kriisi tõttu kohtusse (5)

Toimetas Silja Ratt, 6. september 2018, 12:03
ID kaartFoto: Tiina Kõrtsini
Politsei- ja piirivalveamet teatas täna Gemalto AG esindajale, et lõpetab kompromissleppe läbirääkimised seoses ID-kaardi turvariski lahendamiseks tehtud kulude hüvitamisega ning esitab lähinädalatel kohtusse hagiavalduse lepingurikkumise kohta.

„Politsei- ja piirivalveametil puudub usaldus lepingupartneri Gemalto suhtes, kes ei ole näidanud üles koostöötahet ja tegelikku huvi kompromissi sõlmida. Politsei- ja piirivalveamet on läbi viidud kontrollmenetluse käigus kogunud piisavalt infot selle kohta, et 15. juunil infot turvariski kohta riigiasutustel veel ei olnud ning täna Postimehes avaldatud Gemalto versioon turvariskist teavitamise kohta on tõenditega ümber lükatud. Meil ei ole põhjust kohtuvaidlust karta, seega esitame hagiavalduse esimesel võimalusel kohtusse,“ sõnas PPA peadirektori asetäitja Krista Aas.

Peadirektori asetäitja sõnul oli kompromissi eesmärk PPA jaoks vältida pika kohtuvaidlusega kaasnevat aja- ja rahakulu riigi jaoks. „Meie soov oli, et Gemalto hüvitab riigile kriisi käigus tekkinud kulutused ja meil oleks võimalik keskenduda valdkonna arendamisele ja inimeste teenindamisele. Läbirääkimised ei ole aga paraku enam võimalikud,“ lisas Aas.   

PPA esitab Gemalto AG vastu hagiavalduse seoses ID-kaardi lepingu rikkumisega seotud kulude väljanõudmisega, millele lisanduvad ka leppetrahvid.

Samal teemal

25. oktoober 2018, 09:50
ID-kaartide tootja Gemalto läks politsei vastu kohtusse
12. oktoober 2018, 06:28
RIA-l kulus ID-kaardi turvanõrkuse lahendamiseks 1,1 miljonit eurot 
27. september 2018, 21:40
ID-kaartide tootja Gemalto: PPA nõue on täielikult ebaproportsionaalne
27. september 2018, 08:14
PPA kaebas Gemalto kohtusse

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee