Ilm ja loodus

SUVI TULEB TAGASI: lähipäevil on taas 25 kraadi sooja (6)

Toimetas Silja Ratt, 6. september 2018, 11:45
Võibolla on eelseisev nädalavahetus viimane võimalus rannamõnude nautimiseks HEIKO KRUUSI / Linnaleht
Soojasõbrad võivad rõõmustada, sest vähemalt tuleval nädalavahetusel tõuseb õhutemperatuur taas 25-26 soojakraadini. Paraku kestab selline ilm vaid nädalavahetuse lõpuni. Järgmisel nädalal on ilm taas jahedam.

Neljapäeval Eesti kohal olev madalrõhuvöönd nõrgeneb ning niiskust jääb veidi vähemaks. Hoovihma võimalus kahaneb päeva peale. Idakaare tuul on nõrk. Õhutemperatuur on 20..25°C.

Neljapäev kuvatõmmis: ilmateenistus.ee

Reedel madalrõhuvöönd nõrgeneb, aga jääb Läänemere kohale, Eesti idapiiri taga aga tugevneb kõrgrõhuala. Kahe rõhuala piirimail on ilm valdavalt sajuta, kuid öösel laialdaselt udune. Idakaare tuul on enamasti nõrk, põhjarannikul ulatuvad kirdetuule puhangud kuni 11 m/s. Õhutemperatuur on öösel 9..10°C-st sisemaal 16°C-ni rannikul, päevaks lisandub sooja ning termomeetrinäidud tõusevad 23..26, idakaare tuulele avatud rannikul 20°C lähedale. 

Reede kuvatõmmis: ilmateenistus.ee

Laupäeval püsib Läänemere kohal madalrõhuvöönd, Venemaal aga ikka kõrgrõhuala. Kahe rõhuala piirimail on lõunakaarest saabuv õhumass pisut niiskem. Suuremal osal Eestist on ilm sajuta, õhtul suureneb saartel hoovihma võimalus. Tuul on enamasti nõrk ja puhub idakaarest. Öine õhutemperatuur on sisemaal üle 10°C ja rannikul üle 15°C, päevasooja 22..25, saarte rannikul 20°C ümbruses.

Laupäev kuvatõmmis: ilmateenistus.ee

Pühapäeval kõrgrõhkkonna mõju tasapisi väheneb, sest üle Skandinaavia laieneb Läänemerele madalrõhkkonna serv, lisandub niiskust ja saju võimalus suureneb eelkõige Lääne-Eestis, õhtul võib sajuhooge ka ida pool olla. Puhub mõõdukas lõunakaare tuul. Õhutemperatuur langeb öösel sisemaal 10°C-ni, päeval Lääne-Eestis 17..20, ida pool kuni 25°C.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee