2
fotot
Neeme Järvi (Teet Malsroos)

Maestro Neeme Järvi andis "Pealtnägijale" intervjuu, kus ütles muu hulgas, et tema jaoks väärib muusikaks nimetamist ainult klassikaline muusika. Patune Pool on tema sõnul bänd, kes ei tea muusikast mitte midagi. 

"Muusika ongi klassikaline, muidu ei saa seda muusikaks nimetada, siis on see igasugune variatsioon klassikalisest muusikast," ütles Järvi. "Pane rütm taha ja siis on see hoopis teistsugune muusika. Eriti see suur trumm. See teeb pum-pump-pum-pum, käib sul pealuust terve öö läbi. Arvatakse, et see on muusika. See ei ole muusika," ütles Järvi.

Neeme Järvi küsis ka: "Kes on Patune Pool?" ja vastas kohe endale ise: "Need on need hullud, kes üldse ei tea muusikast mitte midagi. Absoluutselt pole aimu ka, mis hea muusika on ja need lähevad selle valega kaasa," lisas ta.

"Pealtnägija" paljastas ka, et järgmisel nädalal saab maestro auhinna, mida on võrreldud süvamuusika Oscariga. "Kui te õnnitlete mind, aitäh. Hea, et ütlesite, sest ma ei tohi seda ise kuni 13. hommikuni teada üldse," muigas Järvi. "Ausalt öelda, ega ma nende peale ei mõtle küll, aga et nad olemas - ju siis on hea, et seda on märgatud, et ma olen midagi teinud siin elus," kommenteeris arvukate auhindadega pärjatud maestro, kellele on püstitatud isegi kaks ausammast. 

Kärmas uuris, kas Järvi oskab öelda, mitu plaati on ta välja andnud või palju on tema muusikaga plaate välja antud. "500 ümber. Ma ei oska öelda, kas 502 või 488," sõnas ta. "See ei ole eriti suur saavutus, kui sa loed kõik need teosed, mis ma olen teinud," jäi mees tagasihoidlikuks, kui Kärmas sõnas, et tegu on ilmselt rekordiga. 

"Edu võti on see, et sa pead olema järjekindel oma soovides. Kui soovid midagi läbi viia, siis sa pead sellega hakakma saada ja võiduga välja tulema. Kui sa kavatsed teha ja hakkama ei saa, on see läbikukkumine. See on seotud konkursiga ja niisuguse asjaga, et sul on eelkäijad, suured eelkäijad, keda sa püüad jäljendada. Jäljendada ja teha paremini," üritas maestro oma edu võtit defineerida. 

Jaga artiklit

84 kommentaari

R
Rain  /   18:50, 7. sept 2018
Lihtsalt jube lugeda (ausalt öeldes ise ka ei tea miks üldse teen seda, saaks kindlasti oma aega palju mõistlikumalt rakendada..) kui paljud inimesed arvavad, et üks on see "ilus muusika" ja siis teine mingi müra/lärm ja võib-olla siis midagi vahepealset ka veel. Selline "mina ja maailm" mõtteviis on nii laiaulatuslik paraku. Kallid inimesed, kas teil tõesti on nii raske mõista, et muusika on maitse-eelistus nagu näiteks ka toidud. Arvatavasti te krititseerite ka kõiki neid kellele ei maitse täpselt samad toidud nagu teile. Ja haritusega pole küll siin mingit pistmist. Olen 2006 lõpetanud muusikakooli klaveri erialal, heade ja väga heade tulemustega ning võib öelda, et kokkupuuteid klassikalise muusikaga on selle 7 aasta jooksul olnud ikka päris põgusalt. Oma vabal ajal ma aga klassikalist muusikat ei kuulanud ega ka tee seda praegu, kuid sellegipoolest ma ei tee seda kuidagi maha. Beethoven, Bach, Mozart ja teised klassikud olid oma aja geeniused, mida võib näha nende teoste kompositsioonist. Vaatamata suhteliselt pika-ajalisest kokkupuutest klassikalise muusikaga, ei ole see muuusika minu jaoks nauditav. Muusika, mida mina tõeliselt naudin ja ka ise nüüdseks üle 10 aasta hobi korras produtseerinud, on just see mida teie, kitsarinnalised, nimetate MÜRAKS. Kuid just elektroonilise muusikastiilidel on meloodiad ja helid mis kuulates on MINU JAOKS elamus ja nauding. Pange tähele kuidas ma rõhutasin fraasi "MINU JAOKS", ehk lõpuks hakkab teilgi midagi koitma, et see siiski on muusika ja muusikalised maitsed varieeruvad.. Andke andeks inimesed, keda solvan oma arvamusega, ma pole üldiselt nii ründav aga pidevalt nähes seda maha tegemist, teiste mittemõistmist ja end maailmanabaks pidamist, lihtsalt ärritab. Toredat õhtut ja mõistvat suhtumist kõigile!
M
Miks  /   19:20, 6. sept 2018
te arvate,et ainult klassikaline muusika muusika on?Minule küll ei meeldi süngemeelne ja melanhoolne klassika. Noored vajavadki tümpsu,energiat. ABBA on ete näide sellest. Millegipärast seda ansamblit ei julgeta kritiseerida. Ka popmuusika,kaugel Tahmaninovist,Wagnerist jne. Igaühel oma maitse ja jea,kui kõigile on midagi. Me ei pea mõtlema,tundma,tahtma kõik ühtemoidi. Vastasel juhul oleksime kloonitud robotid. On õnn,et oleme kõik erinevad ja mitte igavaöt ühtemoodi. Ma ei leia,et keegi oleks hull sellepärast,et talle klassika ei meeldi. Ja teisi materdada erineva maitse pärast on kohatu.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis