Kas endine peda on oma uksed sulgenud antud erialal. Kellele seda kõrgharidust riiklikult siis pakutakse kui õpetajaid pole? Tasuliste kohtade osas peaks olema inimesel vabad käed, aga riiklikult finantseeritavad kohad?- seal peaks lõpetanu nagu erialasele tööle minema! Kui riik seda ei võimalda, siis on vabad käed! Kui lõpetaja seda ei soovi, siis tuleks õpiraha maksta, nagu tasulisel kohal!
aga kellest ei ole puudus? 6. september 2018 11:32
Arstidet, hooldaatest, medõdedest, bussijuhtidest, töölistest jne.jne.- kõigist on puudus.Isegi arukatest poliitikutest ja oma ala tundvatest firmajuhtidest on puudus.Puudus on ka lastest.
aga haridust edasi.minister on nii hoos,et varsti ei olegi vaja koolis käia.oma lapsed kasvatab riigikogus üles,kaugemale ei olegi vaja minna.hakkavad kohe riiki juhtima,palgad head soojad kohad.reformime tormiliselt edasi,ainult kelle jaoks,ei tea.
Nõukaajast on teada juhtum kui mingis Kamtšatkal asunud koolis õpetas inglise keelt armeenlane. Ja kui kaks parimat kooli lõpetanut sõitsid Moskvasse ülikooli sisseastumiseksamitele, siis põrusid nad just inglise keelega läbi. Selgus, et armeenlasest õpetaja oli tšuktsidele õpetanud inglise keele pähe armeenia keelt. Arvan, et Eestis võib sama pulli juhtuda.
meil kunagi oli inglasest õpetaja. Meie ei osanud inglise keelt ja tema eesti keelt. Nii me tunnid möödusid - õpetajale eesti keelseid lolle fraase õpetades :-)
No leevendtatagu siis tingimusi õpetajate tööle võtmisel. Paljud lõpetavad kooli matemaatikuna, bioloogina või keemikuna, teadmised ainest olemas, aga praeguste seaduste järgi õpetama justnagu ei kvalifitseeru, sest ei ole õpetaja koolitust läbinud. Tule taevas appi... Sedasi leiaksite vastavate teadmistega inimesi küll, kes näiteks Tartu Ülikoolist on diplomid saanud.
sama siin. soovisin minna eesti keel õpetama vene kooli ja olin valmis muutma oma elukohta. Aga mind vaadati kui veidrikku, et kooli ja madalama palga peale.
KOMMENTAARID (14)