Eesti uudised

Riigireetmises kahtlustatav Pjotr Volin töötas vanglas, kuid sai jämeda rikkumise pärast kinga (39)

Ohtuleht.ee, 5. september 2018, 23:06
Pjotr VolinFoto: VKontakte
Pressikonverentsil, kus anti teada riigireetmistes kahtlustatavate vahistamisest, märkis menetlust juhtiv prokurör, et üks kahtlustatavatest – Pjotr Volin – on enne pensionile jäämist töötanud muuhulgas vanglateenistuses.

"Nagu näitavad arhiiviandmed, töötas Volin tõepoolest alates 1993. aastast Tallinna keskvangla valvurina," sõnas vanglate pressiesindaja.

Samal teemal

2003. aasta alguseks viidi Volin vanglate liitmise käigus Tallinna vanglasse korrapidaja abi kohale, kuid vabastati juba sama aasta 3. jaanuaril seoses jämeda rikkumisega teenistusest.

Volin on sündinud 1953. aasta veebruaris ja ta on pärit Võrust. Ta lõpetas Võru keskkooli 1970. aastal ning järgmisel aastal suundus sõjaväeteenistusse, kus oli tegev 1979. aastani. Kaitsepolitsei pidas riigireetmises kahtlustatava Volini ja tema 1980. aastal sündinud poja Deniss Metsavase kinni esmaspäeval.

Mehi kahtlustatakse Venemaa Föderatsiooni Relvajõudude Kindralstaabi Luurepeavalitsusele (GRU) Eesti riigisaladuste ja salastatud välisteabe edastamises. Kahtlustuse järgi pandi riigireetmine toime enam kui viie aasta jooksul.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee