Eesti uudised

FOTOD JA VIDEO | Avati 610 miljonit eurot maksma läinud Auvere elektrijaam (10)

Ohtuleht.ee, 5. september 2018, 22:05
 Jürgen Randma
Kolmapäeval avati Auveres üle kümne aasta ehitatud Eesti kõige suurem ja siiani kõige kallim elektrijaam, mille maksumus oli 610 miljonit eurot ja mis katab ära veerandi Eesti elektri tarbimisest.

Peaminister Jüri Ratase sõnul on Auvere elektrijaam Eesti suurim tööstusinvesteering ning oluline energiapoliitika seisukohalt. „Tehas aitab täita meie pikaajalisi energiamajanduse eesmärke, nagu põlevkivi efektiivsem kasutamine, konkurentsivõimeline elektritootmine, suurem taastuvenergia osakaal ning energiajulgeoleku tagamine,“ lausus peaminister elektrijaama avamistseremoonial.

Terves maailmas vaadatakse tänapäeval energeetika arengut inimtegevuse mõju kaudu keskkonnale.

„Me teame ju hästi, et põlevkivi kasutamine elektritootmises ei saa praeguses mahus jätkuda. Me saame aru, et inimese tegevusel on meie loodusele mõju ja me peame neid kahjusid piirama,“ ütles Ratas ning toonitas, et ülioluline on säilitada tasakaal sotsiaal-, majandus- ja keskkonnavaldkonna vahel.

„Auvere elektrijaam on Eesti Energia kõige efektiivsem ja konkurentsivõimelisem juhitav elektrijaam,“ ütles Eesti Energia juhatuse esimees Hando Sutter.

„Jaam suudab aastas elektrit võrku anda 2,2 teravatt-tundi ehk veerandi Eesti aastasest elektritarbimisest, mis on pisut üle kaheksa teravatt-tunni. Arvestades, et elektrijaama eluiga on 40 aastat, suudab jaam selle ajaga toota kokku 88 teravatt-tundi elektrit. Sellise koguse elektri turuhind tänase seisuga on üle viie miljardi euro. See oleks riigile päris korralik väljaminek, kui selline kogus elektrit tuleks kodumaal tootmise asemel importida,“ rääkis Sutter ja lisas, et Auvere elektrijaama maksumuseks kujunes 610 miljonit eurot ehk 28 miljonit eurot vähem kui planeeritud.

Vaata ka TV3 videolugu!

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee