Eesti uudised

Hannes Hanso spiooniskandaalist: Venemaa agressiivsus on taas kinnitust leidnud (19)

Liina Hallik, 5. september 2018 16:58
Foto: Teet Malsroos
Endine kaitseminister Hannes Hanso leidis kahe riigireeturi tabamist kommenteerides, et olukord on väga kahetsusväärne. „See näitab, et Venemaa süsteemne agressiivsus oma naabrite ja teiste riikide vastu on taaskord kinnitust leidnud.”

Hanso sõnul selles, et Eesti kaitseväe ohvitseri kahtlustatakse sellises koostöös, midagi ilusat ei ole. „Meie vastavad teenistused, kes nende asjadega tegelevad, on oma töös muutunud järjest efektiivsemaks ja paremaks. Kindlasti on see väga tõsine sõnum kõigile: neile, kes teevad, plaanivad, mõtlevad või on valmis tegema koostööd Venemaa kolmetäheliste luureorganisatsioonidega. Nad jäävad vahele, nad võetakse kinni ja nende elu on rikutud.”

Samal teemal

„Mina saan rääkida sellest poliitikuna,” jätkab Hanso. „Venemaa kõrgendatud tähelepanu Eesti kaitseväe arengute vastu pole ju mingi uudis. Ka meie koostöö liitlastega on kindlasti idanaabri huviorbiidis. See tähendab, et me peame kogu aeg kõrgendatud valmisolekus olema.”

„Sellist naiivsust Venemaa osas nagu ikka siit-sealt aegajalt ikka kuuleb, et kas see riik ikka ongi nii ohtlik ja äkki hakkaks Venemaaga normaalsetel alustel taaskord suhtlema, selliseks naiivsuseks ruumi ei ole,” manitseb Hanso sinisilmseid. „Venemaa ei ole oma olemuselt, oma agressiivselt lähenemiselt, muutunud. Ma isegi arvaks, et lähiajal kindlasti mingeid positiivseid muudatusi sealtpoolt tulemas ei ole. Venemaa on agressorriik ja agressiivne riik. Me peame teda võtma sellisena nagu ta on ja olema kõigiks sellisteks olukordadeks valmis.”

Hanso toob esile Eesti asjaajamise läbipaistvuse. „Eestile on iseloomulik, et anname inimesed kohtu alla, mõistame süüdi ja karistame neid avalikult. Osad riigid kasutavad siin teistsuguseid lähenemisi. Meie teeme kõike seda avatult ja läbipaistvalt. Ennetus on osa sellest tööst.”

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee