Eesti uudised

Ants Laaneots usub, et Metsavase meelitas Vene poolele üle ta isa (23)

Kristjan Väli, 5. september 2018, 16:57
Ants Laaneots Arno Saar
"Tunnen seda poissi isiklikult. Olin kaitseväe ühendatud õppeasutuste (KVÜÕA) ülem ajal, mil Deniss seal õppis. Suur tugev poiss oli, argpüks ta polnud. Ta käis ju missioonil Afganistanis, mis teatavasti oli kõige tulisem koht tol ajal,"meenutab erukindral Ants Laaneots riigireetur Deniss Metsavast.

"Kui vaadata tema sõnavõttu ja käitumist, see võis olla muidugi näitemäng, aga tema olek oli Eestit toetav alati. Minu arvamus sellest juhtumist on see, et seal võis mängus olla isa mõju. Isa on tal suur Vene šovinist, ütleme nii otse välja. Ja võib-olla sundis ta ka poisi tegutsema. Sest nagu ma aru saan, siis poiss hankis informatsiooni ja isa käis seda Mosvkasse viimas. See on küll oletus, aga see skeem paistab selline olevat," arvab Laaneots.

"Tunnen seda poissi isiklikult. Olin kaitseväe ühendatud õppeasutuste (KVÜÕA) ülem ajal, mil Deniss seal õppis. Suur tugev poiss oli, argpüks ta polnud. Ta käis ju missioonil Afganistanis, mis teatavasti oli kõige tulisem koht tol ajal. Ta oli ka tark poiss. GRU lolle ei värba. Teate, ma ei usu, et ta otse sinna sattus. Arvan ikka, et isa kaudu," lisab ta.

Laaneotsa hinnangul võis Metsavas viie aasta jooksul lekitada üksjagu materjali.  "Venemaa huvi Eesti vastu on oluliselt suurenenud. 1990ndatel nad teadsid, et kaitsevõimekus on meil null. Aga 2016. aasta, kui NATO otsustas tuua lahingugrupid Baltimaadesse ja Poola, ärritas venelased üles," ütleb Laaneots.

Samal teemal

6. september 2018, 13:49
Reinsalu: riigireeturitelt tuleb kodakondsus ära võtta
6. september 2018, 10:27
Riigiprokurör: Metsavase hea väline kuvand aitas tal riigireetmisele kaasa
5. september 2018, 22:54
VIDEO | Kapo peadirektor: äärmiselt rumal on öelda, et kõik vene rahvusest isikud on potentsiaalsed reeturid
5. september 2018, 18:53
VIDEO | Vaata, kuidas võttis kaitsepolitsei kinni riigireetmises kahtlustatava Deniss Metsavase

23 KOMMENTAARI

ü
Üle tulemisest 7. september 2018, 10:02
Vene poolelt "üle meelitatud" on ehk Laaneots ise, kes oli ju Nõukogude ohvitser ja Tartu Sõjakomissariaadi ülem. See ṫibla aga pole kunagi üle tulnudki. Lihtsalt luuras vaenlase järgi siin.
k
Kaitses. 6. september 2018, 10:25
Kui vaadata Eesti riigikaitse arenguid siis on tunne, et reetureid on igal sammul, miks siis asjad ei arene? Ei usu ühtegi endist vene väes/nõukaväes teeninud onvitseri, ei vanemaid ega nooremaid.
Loe kõiki (23)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee