Eesti uudised

Peksja ootab oma saatust arestimajas

FOTOD | Puudega inimest peksnud poisid on tuvastatud (97)

Ohtuleht.ee, 5. september 2018 16:52
Viimasel ajal on meedias kajastust leidnud juhtumid, kus vägivaldsed noortekambad keset päeva julmalt tänaval teisi inimesi peksavad.

Seekord ringleb sotsiaalmeedias video Elvast, millelt on näha, kuidas kaks noorukit ajavad puudega inimesega juttu ning siis lööb üks poistest meest näkku ja teine jalaga kõhtu

Vaata SIIT

Samal teemal

"Ka politseini jõudis see video sotsiaalmeedia vahendusel ning üksikasjade selgitamiseks alustati kohe ka kriminaalmenetlust paragrahvi alusel, mis käsitleb kehalist väärkohtlemist," kinnitas Tartu politseijaoskonna politseimajor Üllar Sõmera. 

Mees, keda löödi, on tuvastatud ja ta andis politseimajas oma selgitused juhtunu kohta. Samuti on politsei tuvastanud intsidendiga seotud noormehed, kelle ülekuulamine ootab samuti ees. Tegemist on probleemsete noorukitega, kes on politseile varasemast tuttavad.

Nende kriminaalmenetluses läbiviidud menetlustoimingute tulemusena, mis täna pärast vägivaldse video ilmsikstulekut politseil juba ära teha õnnestus, peeti üks noormeestest kuriteos kahtlustatavana kinni. Ta viidi arestimajja ning homme otsustatakse tema vahi alla võtmise vajadus. Tegu on noormehega, kes lõi kannatanut kahel korral rusikaga pea piirkonda. Teiste juhtunu osapoolte ja täiendavate tunnistajatega käib töö selles kriminaalmenetluses edasi.

"Politsei taunib sügavalt vägivaldset käitumist ning rõhutab, et sellele ei ole ühtki õigustust. Samamoodi on taunitav käitumine see, kui vägivallale kutsutakse üles reageerima omakohtuga," kommenteeris Üllar Sõmera.

"Küll on selliste tegude märkamine ja õigel ning ohutul viisil sekkumine igati vajalik, sest seda keerulisem on ka õigusrikkujatel tegutseda. Nii väärib tunnustamist nende inimeste käitumine, kes ei jäänud sotsiaalmeedias leviva video osas ükskõikseks ning informeerisid sellest kiirelt politseid."

Isikuandmete kaitse seaduse § 4 kohaselt on andmed süüteo toimepanemise kohta enne avalikku kohtuistungit või õigusrikkumise asjas otsuse langetamist delikaatsed isikuandmed. Seetõttu ei ole võimalik vastata küsimustele, millega tuvastatakse juhtunus osalenud isikuid.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee