Eiki Nestor (Robin Roots)

Sotsiaaldemokraatliku erakonda (SDE) kuuluv riigikogu esimees Eiki Nestor ütles kolmapäeval rahvusringhäälingu saates "Otse uudistemajast", et Vabaerakonna uude riigikokku valimine on vähetõenäoline ja Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) lähiajal valitsusse ei pääse.

"EKRE ei rammi end valitsusse, kuna nad jätkavad Eesti tuleviku suhtes vastutustundetu jutu rääkimist. Erakonnad, kel on riigimehelikkust, jätavad EKRE küll välja," vahendab ERR Nestori sõnu.

SDE-le ennustas Nestor uues riigikogus 20 kohta. "Arvan, et on valijad, kes hindavad tegusid rohkem kui lärmi," ütles Nestor. 

Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid rääkis täna ERR-ile, et Keskerakond koostööd EKRE-ga ei välista.

Jaga artiklit

60 kommentaari

T
Tõnu Anton  /   12:16, 6. sept 2018
Ei maksa lapsi enne, magamaminekut EKRE-ga hirmutada. EKRE ajab õiget asja ja räägib rahvale otse ja ausalt, mida ta arvab riigis valesti olevat ja mida ta kohe võimule saades ära muudab, erinevalt sotsidest, kellel pole selgroogu olemaski ja kelle käitumist võiks selle tõttu võrrelda mistahes selgrootu käitumisega. Näiteks kapsaussiga. Pealt näha ilus ja kombekas liik, aga ainus häda on, et tema tegemistest jäävad igale poole augud järele. Nii kapsaussidest kapsas kui sotsidest riigis.
Ega kõikide EKRE tegemistega mina ka nõus ei ole, sest nad annavad mõnikord ühiskonnale vale signaali. Rahvuslus on väärt asi ja ühele väikerahvale hädavajalik asi. Vale signaal tegemistes tuleb siis, kui rahvuslus omandab marurahvusluse varjundi. Kui tegutsemise vahend ei ole eesmärgiga enam kooskõlas.
Aga seda tuleb täna EKRE puhul veel võtta kui suhteliselt uute juhtide nn lastehaigust, mis võimule saades kiiresti mööda läheb. Mina vastupidi loo autorile olen veendunud, et just EKRE on see erakond, keda Eestile täna vaja on riigis lokkava korralageduse lõpetamiseks. Sellepärast ei maksa ühe selgrootute esindaja üleskutset väga tõsiselt võtta, vaid olla valmis just koostööks EKRE-ga pärast valimisi. Parim variant oleks muidugi see, kui rahvas annaks just EKRE-le nii tugeva mandaadi, et ta saaks ise koostööpartnerit (-partnereid) valida.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis