13
fotot
Deniss Metsavas. (ok.ru/DenissMetsavas)

OTSEÜLEKANNE ON LÄBI

Esmaspäeval, 3. septembril pidas kaitsepolitsei riigireetmises kahtlustatavana kinni kaks meest, Deniss Metsavas (s 1980) ja Pjotr Volin (s 1953). Kuriteo toimepanemise ajal töötas Metsavas Kaitseväe peastaabis.

Mehi kahtlustatakse Venemaa Föderatsiooni Relvajõudude Kindralstaabi Luurepeavalitsusele (GRU) Eesti riigisaladuste ja salastatud välisteabe edastamises. Kahtlustuse järgi pandi riigireetmine toime enam kui viie aasta jooksul.

Eile, 4. septembril võttis Harju maakohus kriminaalmenetlust juhtiva riigiprokuröri Inna Ombleri taotlusel kahtlustatavad vahi alla.

Riigi peaprokurör Lavly Perling selgitas, et riigivastased kuriteod on Riigiprokuratuuri jaoks prioriteetsed. „Tegu on raskete ning julgeolekut tõsiselt ohustavate kuritegudega ning prokuratuuri ülesanne on tagada neis asjades kohtukõlbulike tõenditega süüdistatavate kohtu ette viimine, et kohus saaks riigi vastu kuritegusid toimepannud isikute üle õigust mõista,“ selgitas peaprokurör Perling.

Kriminaalmenetlust juhtiv riigiprokurör Inna Ombler: „Viimaste aastate jooksul kohtu poolt süüdi mõistetud isikutele on heidetud ette osalemist Eesti riigi vastu suunatud tegevuses koostöös Vene Föderatsiooni luureteenistustega. Kõnealuse kriminaalasja sisuks on aga eelnevatest veelgi raskem kuritegu – riigireetmine. Praegu on alust kahtlustada, et Eesti riigisaladusi ja välissaladusi viidi teadvalt Vene Föderatsiooni luureteenistusele,“ täpsustas riigiprokurör Ombler.

Kaitsepolitsei peadirektor Arnold Sinisalu sõnul on aastate jooksul järjest paranenud koostöö erinevate riigiasutustega, nii ka selles juhtumis oli koostöö kaitseväega suurepärane. „Riigireeturi tabamine ei ole kunagi kerge, kuna tegemist on mõlema poole professionaalide ning hoolikalt ette valmistatud ja varjatud tegevusega,“ selgitas Sinisalu. „Seega on reeturi tabamine alati võit neile, kes reeturi tabasid ja raske hoop neile, kelle heaks reetur tegutses.“

„Eesti riigile ja kaitseväele on tekitatud kahju. Me analüüsime olukorda, teeme vastavad järeldused ja astume sellest lähtuvalt vajalikud sammud. Kahju on küll tekitatud, Eesti kaitsevõimele on löödud haav, aga see on ravitav ja meie riik on endiselt kaitstud,“ ütles kaitseväe juhataja Riho Terras. „Kaitseväe tegevuse aluseks on usaldus. Ja me usaldame oma inimesi, ka edaspidi ning ei luba kellelgi seda suhet lõhkuda.“

Kriminaalasja kohtueelset menetlust juhib Riigiprokuratuur ja viib läbi Kaitsepolitseiamet.

Kaitseliit major Metsavase tööülesandeid ei kommenteeri. Külla aega ütles Kaitseliidu ametnik, kes soovis anonüümseks jääda, et Metsavast ei värvatud Kaitseliitu, vaid ta oleks tulnud tavapärase rotatsiooni korras kaitseväest. "Meil ei värvata. Ta oli kaitseväe peastaabis ja meil toimub rotatsioon: ohvitserid liiguvad ühest kohast teise. Et siin pole värbamisega mitte mingit pistmist."

 • 13:29
  Liis Vaksmann

  Kell 13.29 on pressikonverents lõppenud.

 • 13:28
  Liis Vaksmann

  NATO partnereid teavitanud?
  Kaitsepolitseiameti peadirektor Arnold Sinisalu: Jah

 • 13:28
  Liis Vaksmann

  Pjotr Volina taustas kokkupuudet Venemaaga?
  Kaitsepolitseiameti peadirektor Arnold Sinisalu: Nõukogude ajal piirivalves aga ma ei ühendaks siin mingeid jooni

 • 13:26
  Liis Vaksmann

  Riigiprokurör Inna Ombler: Mehed on teabe edastamise eest saanud ka raha

 • 13:26
  Liis Vaksmann

  Riigi peaprokurör Lavly Perling: Teod leidsid aset vähemalt viis aastat, kuni tänase päevani. Ehk kuni kinnipidamiseni

 • 13:24
  Liis Vaksmann

  Kui kaua mehi jälgiti, riigi peaprokurör Lavly Perling ei kommenteeri

 • 13:23
  Liis Vaksmann

  Kellena pidi Deniss Metsavas Kaitseliidus tööle hakkama?
  Kaitseväe juhataja kindral Riho Terras: Staabiohvitserina

 • 13:23
  Liis Vaksmann

  Riigiprokurör Inna Ombler: kahtlustatavad on andnud ütlusi, milliseid, seda ma hetkel öelda ei saa.

 • 13:22
  Liis Vaksmann

  Kas tuleb alustada nüüd nullist?
  Kaitseväe juhataja kindral Riho Terras: Me hindame kõik kahjud komisjonis ja kindlasti on mingeid protsesse, mida tuleb täiesti algusest alustada. 

 • 13:21
  Liis Vaksmann

  Kuidas hindate kahju Eesti liitlastele?
  riigi peaprokurör Lavly Perling: Kaitsevägi paneb kokku kahju ja kriminaalkorras teeme kõik, et see temalt välja nõuda. See analüüs on aga alles tegemisel.
  Kaitseväe juhataja kindral Riho Terras: Tegemist on olulise kahjuga Eesti Kaitseväele ja ka liitlastele. 

 • 13:20
  Liis Vaksmann

  Motiividest midagi teada?
  Kaitsepolitseiameti peadirektor Arnold Sinisalu: koostöö võib alati sotsiaalsete kontaktide alalt. See on selline üldine praktika. Ei ole vaja arvata, et žantaseeritakse. 

 • 13:19
  Liis Vaksmann

  Millega oli seotud Pjotr Volin?
  Riigiprokurör Inna Ombler: Ta on pensionär aga ta on mh töötanud vanglateenistuses, kui ta veel pensionär polnud. 

 • 13:18
  Liis Vaksmann

  Kuidas mehed tabati?
  Kaitsepolitseiameti peadirektor Arnold Sinisalu: See on ikka meie töö tulem

 • 13:16
  Liis Vaksmann

  Teine kord, kus kuuleb info lekkimisest GRUle.
  Kaitsepolitseiameti peadirektor Arnold Sinisalu: koostöö inimeste tabamiseks on paranenud

 • 13:14
  Liis Vaksmann

  Millise infoga ohvitser kokku puutus ja info läbi tema liikus?
  Kaitseväe juhataja kindral Riho Terras: täpset teadmist on Kaitsepolitseil ja prokuratuuri koostööl tuvastatav järgnevatel päevadel.

 • 13:13
  Liis Vaksmann

  Kaitseväe juhataja kindral Riho Terras: tegemist oli suurtüki ohvitseriga. Alates esmaspäevast oleks pidanud alustama tööd Kaitseliidus.

 • 13:12
  Liis Vaksmann

  Kaitseväe juhataja kindral Riho Terras: Pühendunud ohvitser, kuid tegemist oli reeturiga ja kogu Kaitseväe inimestele on see ka väga emotsionaalne löök. Selle reetmise tulemusena on Eesti julgeolekut ja riigikaitset oluliselt kahjustatud. Ometi me peame jätkama Kaitseväes selliselt, et usaldame oma inimesi edasi ja usaldusel põhineval organisatsioonis leitakse ka kkõik reeturid üles. Selleks, et kahjusid hinnata, on loodud komisjon. Selle komisjoni töö tulemusena saame teada, kui palju on infot välja läinud ja kui kiiresti saame augud lappida ja Eesti riigi kaitsega edasi toimetada. Eesti riik on endisel kaitstud ja tugev!

 • 13:10
  Liis Vaksmann

  Kaitsepolitseiameti peadirektor Arnold Sinisalu: inimesti tabamiseni on viinud eelmistee aastate töö ja koostöö erinevate asutustega.  Sinisalu kiitab koostööd Kaitseväega.
  Katlustatakse mõlemat Venemaa luureagentuuri CRUga koostöös

 • 13:08
  Liis Vaksmann

  Riigi peaprokurör Lavly Perling alustab tausta selgitamisega: Viimastel aastatel on tulnud teada anda mitmetest Eesti vastu suunatud kuritegudest, mistõttu on kujunenud välja hea praktika. Inimesed on tabatud ja saanud karistada. 
  Prokuratuuri ülesanne nagu ikka on koguda kokku tõendid ja esitada kohtule.
  Kinnitab, et riigi reetmises vahistati kaks inimest, kellest üks töötab ohvitserina Eesti Kaitseväes ning teine on tema isa. Nad on Deniss Metsavas ja Pjotr Volin, kelle käe läbi on edastatud nii riigi siseseid kui riigi välist puudutavat infot, mis edastatud Venemaa luureteenistusele GRU.

  Menetlus jätkub.

 • 13:03
  Liis Vaksmann

  Kell 13.03 on algamas pressikonverents, kus saavad sõna riigi peaprokurör Lavly Perling, riigiprokurör Inna Ombler, Kaitsepolitseiameti peadirektor Arnold Sinisalu ja Kaitseväe juhataja kindral Riho Terras.

104 kommentaari

R
RS  /   08:26, 7. sept 2018
Terras ja Sinisalu,kas oleks ehk aeg tagasi astuda?
L
luurajate edulood  /   13:25, 6. sept 2018
major Sergei Gusselnikov, major Deniss Metsavas, kapten Vladimir Kuznetsov, kapten Aleksandr Lupanov, leitnant Vladimir Kolotõgin, leitnant Anton Pratkunas, nooremleitnant Artjom Kotsuba, nooremleitnandid Kravtšukid ja Mereväe nooremleitnant Juri Lemešenko.
J
jääkaru  /   12:55, 6. sept 2018
Nüüd viskuvad kõik ülemad enese kaitsele.Ise olid kõige varjajad,see pole usutav,et keegi midagi 5 aastat ei märganud.Seda kahju ja kulutusi,mis tehtud heastada pole võimalik.Riigi kaitse usalduse ja maine häving.Raha teemad on tõsised.Midagi on seal veel,mida varjata püütakse.
L
lipsud ja pagunid  /   12:41, 6. sept 2018
Siin riigis võib olla terve armee välja õpetatud sõdureid ,kes ootavad väljast poolt ainult käsku,et rünnata.Mitte keegi ei tea,kes peidab ennast mundri taha.Tutvuste ja läbi paari suhete saadud sidemed ja ametid on suur ohu koht.Võrku sattudes oled käsutäitja.
V
Vastik vaadatagi  /   11:55, 6. sept 2018
Ma küsiks Terrase käest, et: "Kas teil revolver on? Tore! Siis teate, mida sellega teha."
Teeb seal üllatunud nägu, endal Kaitsevägi paksult "Donetski seppareid" täis.
5
5-e aasta jooksul  /   07:32, 6. sept 2018
kas siis kapo magas .niikaua .
J
juga  /   02:23, 6. sept 2018
Kahjuks on käitumuslikult terve riigikogu ja valitsus neid riigireetureid täis.
V
valveta riik  /   22:33, 5. sept 2018
5 aastat teeb mees mis tahab ja mitte keegi ei näe.
Neid reetureid on seal rohkem,kes hakkavad asju siluma.
O
Ohvitseri vastutusest  /   21:40, 5. sept 2018
Kas nüüd kolonel Palm vastutab ka selle eest, et teles seda junni kiitis ja venelasi üldisemalt ka? Kas sellised otud peavad Kaitseväes nii kõrges auastmes olema? Või on nad Moskva palgal?
V
vastutab, vastutab  /   12:47, 6. sept 2018
Saab paar ordenit juurde Kaljulaidi käest. Moskvast lubatakse kindraliks teha.
T
Teadagi  /   21:17, 5. sept 2018
Härrad Kaitseväe juhatajad ja muud härrad kindralid aga jalutavad varsti Kaljulaidi juurde vastuvõtule rinnad ordenitest kummis. Kaljulaid pajatab jälle mõne jutukese venekeelsetest eestlastest ja kõik joovad šampanjat meie kulul.
P
päris reetureid otsides  /   20:55, 5. sept 2018
Nüüd oleks aeg kolonel Palmi käest uuesti küsida nende venelaste kohta Kaitseväes. Ta kiitis seda seltsimeest teles suure suuga. Kas ka Palmil on Moskvas ülemusi? Tundub nii.
S
Scaramanga  /   20:13, 5. sept 2018
Kui pedofiile karistatakse siis jauratakse mingitest euroopa väärtustest ja kurjategija on ka inimene mantrast, nüüd riigireetmise eest antakse arvatavasti ikka "päris" karistused :)
K
Kaljulaid kolib Viru Vanglasse  /   20:05, 5. sept 2018
Kaljulaid võiks nüüd koos oma kantseleiga Narvast Viru Vanglasse kolida- eestlaste Denissi ja Igori juurde.
K
KV kubiseb reeturitest!  /   20:03, 5. sept 2018
Terras istub seal nii süütu näoga, nagu poleks tema asigi. Kes tegi seltsimehe majoriks? Aga kapteniks? Kes laskis riigisaladuse ligi? Hoopis need on reeturid!
A
Aga teie ise KAPO  /   19:40, 5. sept 2018
Aga kas Eesti informatsiooni jagamine FBI ning CIA ei ole reetmine? Ei tea ja veel Rootsi luurele ning Norrale!
  /   19:07, 5. sept 2018
pro.st
N
Narva leinab koos Kaljulaidiga  /   18:53, 5. sept 2018
Stirlitz kukkus sisse.
E
eesti kodanik  /   18:51, 5. sept 2018
Riigireeturi palk on mahalaskmisele, jutul lõpp.
M
Mis riigireetur?  /   18:56, 5. sept 2018
Millise riigi ta reetis? Ta luuras ju oma kodumaa heaks. Tal oli ilselt viisnurkgi otsa ees ja teed juues pigistas silma kinni. Reetureid otsi Kaminast ja Kaitseväe kõige kõrgemast juhtkonnast, sest kuidas muidu sellised Stirlitzid Eesti Kaitseväes majoriks saavad.
M
Mitte  /   18:41, 5. sept 2018
Venelastel suht suva sellest infost. Kui tahavad midagi korraldada, siis jääb Eestist nagunii järgi vaid üks märg plekk.
Z
Zinaidad Denissid  /   18:40, 5. sept 2018
Need ongi need Kaljulaidi venekeelsed eestlased, kes sõja korral oma sõjaväeosa vaelase tule alla juhivad ja koordinaadid edastavad vene väele. Ma oleks nad kõik ammu rongi peale pannud ja koju saatnud.
  /   18:37, 5. sept 2018
KAPO jagab Eesti sise Informaatoritele Nutiseadmete muukvarasid ja WIFI häkkimis ning nutitelefoni kaapertamis seadmeid. Üks Informaator teenib KAPO käes 250 eurot kahenädalasel. Neid oma korda KAPO poolt vormistatud raportid jagatakse EU salasise julgeolule, CIA, FBI, Soome Sise julgeolule, Rootsi julgeolule jne mida teenitakse kokku rohkemat mida nad oma agentidele makstes laiali!
E
e-maalt  /   18:37, 5. sept 2018
milline riik selle avastas.
P
Pole reetmine.  /   18:31, 5. sept 2018
Tegu pole reetmisega. See on samapalju riigireetmine kui minu vanaisade puhul, kelle venekeelsetes kohtuotsustes seisis "riigireetmine" Omakaitses ja Saksa sõjaväes venelaste vastu võitlemise eest. Mu vanaisad polnud ju kunagi ENSV ega Nõukogude Liidu kodanikud olnud aga need Jeliseejevid-Maizuzed kirjutasid kohtuotsuses 58-1a "riigi reetur". Venelased ei saa juba põhimõtteliselt Eesti riiki reeta, sest nad on vaenlased. On Eesti riigi oma viga kui ta vaenlastele oma saladusi ja passe jagab. Neid tuleb kohelda kui vaenlasi.
V
vaata  /   09:30, 6. sept 2018
praegu istub vangis täitsa eesti kodakondne, kes ka osutus reeturiks. Nimi: Herman Simm. Eks ühest küljest ahvatleb raha, teisest küljest mingi patt, mida ähvardatakse avalikustada.
V
vaatan, vaatan  /   11:59, 6. sept 2018
Me ei räägi siin ju Simmist. Jutt on sisse kukkunud vene luurajatest. Kuigi võiks ka Simmist rääkida. Pole saladus, et ta tegi okupatsioonivõimudega avalikult koostööd aga ikka lasti riigisaladuste juurde. Otsige õigeid reetureid eestlaste hulgast ja kõrgemalt.
T
Tolerant  /   18:31, 5. sept 2018
"Elagu vene keelt rääkivad eestlased".
A
Alar1  /   18:22, 5. sept 2018
Ja kaitseväe juhatal tõstame jälle palka ja ehk anname veel mingisuguse uue auastme? Mõttetu tõmblemine, keegi nii kui nii vastutama ei pea.
M
misnüüdsiis  /   18:19, 5. sept 2018
plaan barbarossa kukkus läbi?...
koostöö ja sõbralik läbisaamine käis 5 aastat ja nüüd reedeti misasi?
E
Eestlane  /   18:16, 5. sept 2018
Riigireeturi palk mis oli? 7 grammi keha raskemaks. Meil siin ei armastata reetureid, olgu siis nad eestlased, mongolid või gorillad. Kõik saavad võrdselt.
A
ab  /   21:26, 5. sept 2018
9 grammi ikka
V
Venelased ju!  /   17:37, 5. sept 2018
Kõik need kindralid ja poliitikud tuleks hoopis nende venelaste asemel kinni panna. Kes üldse laskis venelasi riigisaladuse ligi? Mõtlevad, et kui anda venelasele Eesti pass, siis saabki tast eestlase. ĺḑíoodid! Kogu see Kaitsevägi ja Kaitseministeerium on pakult venelasi täis ja kõik nad töötavad Moskva heaks. Kogu kaitseeelarve kulutatakse vanade miinijahtijate remondiks ja renoveerimiseks, et kaitse jaoks mitte midagi ei jääks. Mida me teeme sõja korral nende miinijahtijatega? Vaadake, kui palju nende renoveerimiseks kulub! Selle eest saaks kaks tuliuut Eurofighter hävitajat.
M
Miinijahtijate trikk  /   17:49, 5. sept 2018
K
KaMin on reetureid paksult täis.  /   18:59, 5. sept 2018
Võtke kõik need miinijahtijate ostjad ja renoveerijad kinni ja ongi punt riigireetureid käes. Muud pole tarvis teadagi. Vaadake, kes oli kaitseminister kui tasuta Poola tanke vastu ei võetud jne.
  /   20:34, 5. sept 2018
Eurofighteriga ei saa ju salakaupa vedada, aga miinijahtijaga saab!
K
kas   /   09:36, 6. sept 2018
2 Eurofighteri remondiks kulub vähem? Hea plaan küll, aga kui iga nädal tuleb teha õppelende, et tase säiliks, kütus osta ja teenindada/kontrollida? Soomel on üle 50 hävitaja. Sellise arvu korral on mõistlik tegeleda teenindamise ja väljaõppega.
J
Jah, vähem  /   13:31, 6. sept 2018
Jah, kulub. Praegu maksame me võõraste Eurofighterite remondi ja kütuse, kontrolli ja teeninduse. Mis tolku on miinijahtijatest? Aga sõja ajal?
J
Jälle ʈiblad ju!  /   17:27, 5. sept 2018
Mks võetakse vaenlasi üldse Kaitseväkke? Jälle mingid Igorid ja Denissid. Kuidas keegi saab üldse arvata, et need Eesti eest lillegi liigutaksid?
I
Indrek2  /   17:17, 5. sept 2018
Lasteaed, samal ajal pesti 30 000 000 000 taala venkude raha ja ei näe ei kuule keegi mitte midagi. Nüüd aga jutustas keegi kus mingid kolm roostes suurtükki parasjagu on ja sihuke skandaal et vahutatakse kolm kuud seda mõttetust. Pööbel unustab tõelised kuriteod ära ja elu ongi lill...
N
nii ongi  /   18:02, 5. sept 2018
kui veel keegi riigikogulastest oleks seda teadnud, oleks selle info pealt kõvasti teeninud, seal läheb müügiks nii tuline raud kui ka soe si...
E
eestis elav  /   17:13, 5. sept 2018
...venelane! On ikka kõva kutt küll, abielu teel ilmselt eesti perekonnanime võtnud, et oleks lihtsam elu siin? Või millegi muu kriminaalse varjamiseks? Isal ju puhta vene nimi, aga pojalmitte...VÄGA kahtlane!
K
Karistus  /   16:35, 5. sept 2018
25+5 ja peale karistuse kandmist riigist välja ilma tagasi sõidu võimaluseta 😎
N
no vot  /   16:31, 5. sept 2018
ammu mõelnud, et tegelege parem välisluure avastamisega kui ainukese eestimeelse erkonna kallal kiunumast. Suunake ressurss väljast tulevale aga mitte oma inimeste kiusamisele.
E
EESTI KODANIK  /   16:21, 5. sept 2018
sellist jaoks ainult kuul või sunnitöö mitte mksumaksja raha eest puhkama
N
naanu  /   16:20, 5. sept 2018
kaitsepolitsei ja prokuratuur on üle koormatud. savisaarega on nüüd tegeletud ikka sama kaua kui see spioon siin saladusi edastas, muidugi ei jõua siis...
  /   16:02, 5. sept 2018
Ei maksa neile pahaks panna, see on sama, kui türklane töötab Erdogani heaks, see ongi kultuuriline erinevus.
H
hundi nahas tallekesed  /   15:50, 5. sept 2018
ja kui palju taolisi *tallekesi* veel Eestimaa peal liigub, kõik on haritud, viisakad, abivalmid patrioodid.
C
Cuba  /   15:48, 5. sept 2018
Asja nimi on LÕIMUMINE...
R
Riigireetmine   /   15:37, 5. sept 2018
USA ja Euroopa suunal on igati OK. EL, USA ja punapoliitikud hävitavad Eesti, mitte Venemaa.
V
Vene rahapesu  /   15:25, 5. sept 2018
Mäng käib ikka kõrgel tasemel. Vene rahapesu skandaali vaigistamiseks toodi nüüd siis see juhtum päevavalgele.
K
kuulge  /   15:29, 5. sept 2018
minge prokuratuuri tööle ja andke omad korraldused!
K
Kommentaar.  /   15:18, 5. sept 2018
Venelased on nagu hiinlased, kes pimesi peavad oma tõelise kodumaa heaks spioneerima, olenemata kus nad parasjagu askeldavad. Kullakallis moderaator palun ära modereerima hakka. Võta rahulikult. Hinga sügavalt sisse ja välja kuni minestad.
  /   15:52, 5. sept 2018
See on puhas tõde, vaadake Norkini saadet "mesto vstretśi".
J
ja  /   15:14, 5. sept 2018
kes sealt pingilt neile seda salajast teavet jagas, puhtad nagu prillikivi
R
Riik, see olen mina, sina meie.  /   14:37, 5. sept 2018
ÕL, palun avaldage see nn meie saladus, mida me veel ei tea. Ja siis me ise otsustame, kas on selline asi, mida saladuseks pidada. Ausõna, kui see on nii, siis isegi lätlastele ei räägi!
T
Tubli töö!  /   14:37, 5. sept 2018
Õhk jälle pisut puhtam.Meie omadel tasuks nüüd Mordorisse käike piirata,Et mitte "vahetus programmi" sattuda.
M
mulk  /   14:24, 5. sept 2018
sama olukord valitseb ka kohtusüsteemis, kui vene nimedega prokurörid ja kohtunikud teevad pehmeid ja isegi õigeks mõistvaid otsuseid lähtudes süüdistatava rahvusest. Võtame või Linteri ja tema kamba õigeks mõistmine ja koguni kopsaka kompensatsiooni välja mõistmine Eesti riigi poolt marodöride juhtidele. Võtame viimase juhtumi: Katrin Lusti "Kuuuurija" vastu suunatud süüdistuse, kaebajad olid vene rahvusest pätid-kassidega sahkerdajad, kes füüsiliselt ründasid võttegruppi, kuid süüdistatakse hoopiski rünnatavaid ja prokuröriks on vene nimega naine, kes on kindlasti oma rahvuskaaslaste eest igati väljas.
  /   14:19, 5. sept 2018
Kes riigisaladuse loa andis? Eks ikka KAPO.
T
Tiit Kirss  /   14:27, 5. sept 2018
Aga kelle taotlusel - kes alla kirjutas.
A
alla kirjutas  /   18:12, 5. sept 2018
mupo
  /   18:54, 5. sept 2018
Nõusoleku andis Saku.
M
Marika  /   14:17, 5. sept 2018
Kapo jõudis ,,Õhtulehe."toimetusse.
K
Kodanik  /   14:16, 5. sept 2018
Kas Eesti rahvas peaks sellise kaitseväge usaldama, kus Denissid on kõrgetel kohtadel. Anna ikka mõistust .
T
Tole-pede-rast  /   14:31, 5. sept 2018
Erinevused rikastavad. Mõistust valitseval klikil pole juba ammu. Täna ruulivad kremliga koostöölepingu täitjad ning FSB sahtlis mune hoidev partei.
M
muuseas  /   15:31, 5. sept 2018
Ka Keskerakond tunnistas, et soovib tihedamat koostööd ekre parteiga
M
Marika  /   14:16, 5. sept 2018
Riigireeturid kuuluvad mahalaskmisele ja ülejäänutele õpetuseks,tulebki seda teha.
P
pljuh  /   17:02, 5. sept 2018
Vaata, et su enda lapsed kunagi riigireetmise süüdistust ei saa. Ei meeldiks ju kui püssiga kallale minnakse ;)
M
Marika  /   14:13, 5. sept 2018
Aga mina,ei võtaks ühtegi venelast Kaitseliitu ega Balti Kõrgemasse Sõjaväekooli,isegi kui,nad väga tahaksid.Põhjus on see,et kui sõda peaks algama lähevad venelased venelaste poolele üle.
A
Ants Tutt  /   14:23, 5. sept 2018
Kahjuks võib Sul õigus olla. Vanasti öeldi nii - veri on paksem kui vesi. Ja " viies kolonn" on Eestis raudpolt kindlalt olemas.
T
to 14.13  /   14:56, 5. sept 2018
sulle alustuseks-kaitseminister jüri luik sündis nime all Juri Gavrilov.
M
ma  /   19:09, 5. sept 2018
arvasin, et juri lebedev
M
Madis  /   14:07, 5. sept 2018
Arusaamatu,milleks võetakse VENE NIMEDEGA inimesi vastutavatele kohtadele,millistel ligipääs riigisaladustele??? Absurd! Teada ju,et hunt vaatab alati metsa poole!
M
Madisele  /   17:16, 5. sept 2018
Noh, eks seetõttu see Deniss om aperekonnanime ka ära vahetas, aga keda ta sellega petab?
P
palju õnne meile  /   14:00, 5. sept 2018
ja jätkake ikka samas vaimus-rohkem venelasi sõjaväkke,politseisse,ministeeriumitesse ja poliitikasse.
laske venelastel kõik üle võtta.
R
reeturid on ju ka eesti 200  /   13:56, 5. sept 2018
tegelased, kõik poolvenelased. seepärast nad tahavadki kohe hakata illegaale sisse tooma ja eestlusest ei räägi nende programm midagi, interrinne 2.
T
täisvenelased on  /   17:40, 5. sept 2018
Pole nad mingid poolvenelased vaid ongi venelased.
N
neid on veel palju  /   13:54, 5. sept 2018
ja sellise avastamise tempoga läheb enne mitu valgusaastat mööda kui kapo suudab pätid avastada.
Ü
üks pere  /   13:45, 5. sept 2018
Paistab, et iga vene juurtega töötajad kaitseväes hakkab kõik võimaluse korral reeturiks, ainult kapo ei tea seda, ikka korrutavad olematust aust ja patriotismist. Avalikkusele tuleb soliidne mulje jätta, et oleme üks pere rahvusest sõltumata.
E
eu  /   15:43, 5. sept 2018
Aga kapos endas on neid võõ ra maa laaseid ikka väga palju palgal ( dressenid ja muu säärane). Seepärast oleks kapolt võõrastele koputajate tabamist tõeliselt palju oodata!!!
Dressen tegeles ju eesti rahvusluse mahasurumise osakonnas ja seda väga edukalt! Dresseni asemele upitati samaväärne võõ ra maa lane!
M
mina  /   13:44, 5. sept 2018
ma ikka mõtlen et kui NAIIVNE peab olema et vene nimedega tegelinskeid kõrgematele kohtadele kaitsellidus / kaitseväes panna... kas üldse mingit kriitikameelt ei ole?
J
Järgmine on Jüri Luik  /   17:41, 5. sept 2018
asi pole ju vene nimes vaid nad ongi venelased ja meie vaenlased. Jüri Luik on ka venelane ja vaenlase agent.
Õ
Õl  /   13:42, 5. sept 2018
Õõvastav uudis
Q
Qwert  /   13:36, 5. sept 2018
Danske jama taustal oligi vaja midagi ka üldsuse huvi viimiseks mujale. Tegelikult püüti kinni nö. prahikala.
D
danske taustal võib arvata  /   13:58, 5. sept 2018
et eesti poliitikud on kremli juhtida täielikult, teevad vaid näo et on riigimeelsed. Eriti sossinovsikud sotsid.
T
Tublid aga..  /   13:33, 5. sept 2018
Kuna lp. prokurörid , oma kontrolli all olevat süsteemi kurjategijatest puhastama asute? Tõendeid peaks juba jaguma !
M
mulk  /   13:31, 5. sept 2018
Deniss ja Pjotr - Eesti ohvitserid(?), naerukoht. Sõja korral oleksid ka kõik ajateenijad ja reservväelased Ida-Virumaalt (ka mujalt Eesti venelased) samuti kindlasti reeturid, naiivne lootus, et nad Eesti kaitseks välja astuksid.
S
SelgePilt  /   13:45, 5. sept 2018
Viimase uuringu järgi läheks võimaliku sõja korral kallist riiki kaitsma 10% eestlastest ja 3% slaavlastest. Ülejäänud ongi reeturid!?
O
oh ja  /   14:45, 5. sept 2018
sõja puhul NATO ja VENEMAA vahel ei jõua keegi kuhugi minna, sest sõda kestab ehk maksimaalselt tunni ja pärast seda mõistusliku elu planeedil MAA sisuliselt enam ei eksisteeri vähemalt mõnisada aastat
T
Tire  /   13:46, 5. sept 2018
Toida karu palju suudad, ikka vahib kogukonna poole!
L
lugeja  /   13:30, 5. sept 2018
Riigireeturid peaks saama eranditult surmanuhtluse!
T
Tire  /   13:48, 5. sept 2018
Ei tohi. See on reetmine.
R
rresurrsi raiskamine  /   13:54, 5. sept 2018
parem eluagseks orjaks riigile las kaevab aukusi kus vaja ehitada
V
Vana kommunist  /   13:25, 5. sept 2018
Herman Simmil oligi üksi igav
Q
Q  /   15:34, 5. sept 2018
Simm saab varsti välja,uus vahetus
E
Edgar  /   19:45, 5. sept 2018
Simm hakkab Keskerakonna peasekretäriks
M
maakas  /   13:24, 5. sept 2018
hunt vaatab ikka metsa poole...
I
Integratsioonihärg  /   13:14, 5. sept 2018
Hea vähemalt, et tegemist oli põliseestlastega. Selliste probleemide ärahoidmiseks tuleks suurendada integreerujate mahtu!
J
jaanus  /   12:58, 5. sept 2018
No küll on meil ikka neid riiklike saladusi, täitsa uskumatu.
N
Njah  /   13:19, 5. sept 2018
Meil on selliseid saladusi kaitseväes,mida teab niigi iga venelasest koolipoisski
A
anon  /   12:51, 5. sept 2018
>täna kell Riigiprokuratuuri ruumides
mis kell siis?
L
Lia...  /   12:51, 5. sept 2018
[ Sisu ei vastanud Õhtulehe kommenteerimise reeglitele. ]
L
Lia...  /   12:51, 5. sept 2018
[ Sisu ei vastanud Õhtulehe kommenteerimise reeglitele. ]
V
Vau  /   12:40, 5. sept 2018
Kaks? Ma tean juba ise paljusid rohkem. Ajakirjandusest, erinevatest erakondadest, liberaale jne.
M
Mofo  /   12:56, 5. sept 2018
Üks erakondade ülene tegelane pole ka suurem asi eestluse sõber...
H
Hus  /   13:25, 5. sept 2018
No aga anna neist vastavatele instantsidele teada. Sellise teabe omale hoidmine/varjamine on samuti kuritegu.