Maailm

Valge Maja personaliülem: „Trump on idioot!“ (87)

Toimetas Aadu Hiietamm, 5. september 2018, 11:18
Donald Trump (72) Valge Maja ovaalkabinetis.Foto: AFP/Scanpix
Maailmas lööb juba enne müügiletulekut laineid uus raamat USA presidendist Donald Trumpist. 11. septembril müügilettidele tuleva raamatu pealkiri on „Fear. Trump in the White House“ (“Hirm. Trump Valges Majas“) Raamatu autor on mainekas ajakirjanik, Pulitzeri preemia laureaat Bob Woodward, kes tegi endale nime president Richard Nixoni tagandamisele viinud Watergate'i skandaali paljastamisega. 

„Fear. Trump in the White House“ (“Hirm. Trump Valges Majas“), Bob Woodward.Foto: AP/Scanpix

Samal teemal

Woodwardi andmetel on Donald Trumpi abid on kõrvaldanud presidendi kirjutuslaualt dokumente, et ta ei saaks neid allkirjastada ja riigile kahju tekitada. Näiteks välditi nõnda Lõuna-Koreaga sõlmitud olulise kaubanduslepingu ülesütlemine.

Woodward väidab ka, et Valge maja praegune personaliülem John Kelly on nimetanud kitsas ringis Donald Trumpi idioodiks. Kaitseminister John Mattise arvates mõistab Trump aga maailma nagu viienda või kuuenda klassi õpilane. 

Katkendeid raamatust avaldas ajaleht Washington Post. Valge Maja pressiesindaja Sarah Sanders ütles, et tegemist on valedega, mida levitavad peamiselt endised solvunud kaastöötajad. Ka Kelly ja Mattis eitasid koheselt, et nad on midagi taolist Trumpi kohta öelnud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee