3
fotot
Donald Trump (72) Valge Maja ovaalkabinetis. (AFP/Scanpix)

Maailmas lööb juba enne müügiletulekut laineid uus raamat USA presidendist Donald Trumpist. 11. septembril müügilettidele tuleva raamatu pealkiri on „Fear. Trump in the White House“ (“Hirm. Trump Valges Majas“) Raamatu autor on mainekas ajakirjanik, Pulitzeri preemia laureaat Bob Woodward, kes tegi endale nime president Richard Nixoni tagandamisele viinud Watergate'i skandaali paljastamisega. 

„Fear. Trump in the White House“ (“Hirm. Trump Valges Majas“), Bob Woodward. (AP/Scanpix)

Woodwardi andmetel on Donald Trumpi abid on kõrvaldanud presidendi kirjutuslaualt dokumente, et ta ei saaks neid allkirjastada ja riigile kahju tekitada. Näiteks välditi nõnda Lõuna-Koreaga sõlmitud olulise kaubanduslepingu ülesütlemine.

Woodward väidab ka, et Valge maja praegune personaliülem John Kelly on nimetanud kitsas ringis Donald Trumpi idioodiks. Kaitseminister John Mattise arvates mõistab Trump aga maailma nagu viienda või kuuenda klassi õpilane. 

Katkendeid raamatust avaldas ajaleht Washington Post. Valge Maja pressiesindaja Sarah Sanders ütles, et tegemist on valedega, mida levitavad peamiselt endised solvunud kaastöötajad. Ka Kelly ja Mattis eitasid koheselt, et nad on midagi taolist Trumpi kohta öelnud.

Jaga artiklit

92 kommentaari

  /   16:29, 7. sept 2018
Washington Posti legendaarne ajakirjanik Bob Woodward, kes on USAs väga hinnatud ja lugupeetud mees, kirjeldab selles oma raamatus "Hirm - Trump Valges Majas", kuidas käitub ja tegutseb see ettearvamatu ja võimukas president. Presidendi lähikondlased üritavad pidevalt kontrollida ja pidurdada tema äkilist ja ettearvamatut iseloomu ja tema, kogu maailmale ja ka USA riigile isegi ohtlikke ja riiki kahjustavaid otsuseid.
Trumpi jutule Woodward ei pääsenud, küll aga intervjueeris ta kokku sadu minuteid Valge Maja endisi ja praeguseid ametnikke, lisaks ministeeriumite töötajaid, kellel oli ligipääs ka kõigile koosolekutele. Tal on koosolekute märkmeid, isiklikke märkmikke ja valitsuse dokumente, mille põhjal ta selle raamatu kirjutaski.
Bob Woodward on ka see ajakirjanik, kes tõi avalikkuse ette Watergate`i skandaali, mille tõttu president Nixon pidi tagasi astuma.
R
Riigis kus on 323 000 000 inimest  /   22:15, 6. sept 2018
Ei otsusta riigi saatust enam käputäis valge maja kibestunud endisi.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis