Andres Herkel ja Artur Talvik. (Stanislav Moškov)

Vabaerakonna esimees Andres Herkel vastloodud Artur Talviku Elurikkuse parteid konkurendina ei näe. 

"Ei taha - misasja ma nendest räägin," puikles Herkel uue erakonna kommenteerimisele Delfis vastu. Seejärel aga leidis, et nad on Vabaerakonnaga näidanud poliitmaastikul head eeskuju - Eestis saab ja võib parteid teha.

Vabaerakonna ülejooksikutes Talviku Elurikkuse erakonda ta kahtles, kuigi toonitas seejuures inimeste õigust valikuvabadusele. Herkel Elurõõmust Vabaerakonnale konkurenti ei näe, suurt probleemi näeb ta enda sõnul hoopis killustatuses. 

Refereeritud artikli täistekst Delfis.

Jaga artiklit

28 kommentaari

T
Tõnu Anton  /   13:10, 6. sept 2018
Kui riigimehelikkusest rääkida, siis on pisiparteid, kes deklareerivad endid rahvuslust ja riigi suveräänsust ning loodushoidu toetavatena nagu tänased Eesti Vabaerakond, Rahva Ühtsuse Erakond, Erakond Eestimaa Rohelised ja isegi Eesti Iseseisvuspartei, rääkimata Eesti 200 ja Talviku või veel kelle tahes loodavatest erakondadest enestele teadvustamata tööriistadeks tänastele kartellierakondadele, sest nende osalemine valimistel pihustab Eesti riigi ja rahva saatuse eest seisvate jõudude, kelle eestvõitleja on praegu EKRE, toetajate hääli. Pisiparteide võimuletulek ei ole reaalne, isegi parlamenti pääsemine on kahtlane. Tulemuseks on, et sellest võidavad tänased kartellierakonnad, sest nad saavad sellisel juhul üle poole parlamendikohtadest ja ega nad seda kasutamata ei jäta.
Aeg oleks näidata üles riigimehelikkust ja ühineda rahvusluse ja tõelise omariikluse idee nimel ja eriarvamusi trotsides üheks erakonnaks, et selle nimekiri pääseks parlamenti ja oleks selle kaudu liitlaseks EKRE-le ühiste eesmärkide saavutamiseks. Kui eesmärgid on lähedased, siis erimeelsused nende saavutamise viisides on ka lahendatavad nii parlamentaarsetes diskussioonides kui erakonnasisesel läbirääkimistel. Praegu paistab nii minevat, et muutusi riigis soovivad jõud kemplevad omavahel ja selle tõttu jäävad valimistel võitjaks need, kes on täna riigis toimuvaga rahul.
O
oh  /   11:25, 6. sept 2018
herkel võib rahulik olla- sest tema ei ole kandidad

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis