Poliitika

Uus partei on sündinud: Talvik loob mõttekaaslastega Elurikkuse erakonna (80)

Toimetas Silja Ratt, 5. september 2018, 08:47
Artur Talvik Martin Ahven
Kolmapäeva hommikul hõigati esimest korda välja Artur Talviku eestvedamisel loodava erakonna nimi. Värske poliitjõud kannab nime Elurikkuse erakond.

Täna hommikul olid uue partei algatusgruppi kuuluvad Tallinna ülikooli teadur Mihkel Kangur ja Heli Piisang Kanal 2 saates "Hommik!" külas ning rääkisid erakonna nime sünniloost ning sellest, mida uus poliitjõud endast kujutab.

"Pühapäeval istusime pikalt koos. Arutasime programmi ja ka nime. Leidsime kõige lähem sellele, mida me teha tahame, on elurikkus. Me tahame hoida seda elurikkust, mis Eestis on. Tahame liikuda loodust hoidva erakonna poole," selgitas Kangur nime sündi. 

Piisang lisas, et nimevariante oli väga palju, aga just Elurikkuse erakond osutus kõige paremaks.

Samal teemal

"Mina sattusin sellesse erakonda tänu Toomas Trapidole, kellega me juba aasta otsa unistuste erakonna gruppi kokku kutsunud," märkis Piisang. Muide, Trapido kuulus varem roheliste ridadesse.

Kanguri sõnul eristab neist teistest erakondadest see, et nad ei taha häälte nimel võidelda. Mees seletas, et erakondade maastik on muutumas ning edaspidi võiks eesmärgiks olla koostöö ning lähtuda võiks ökoloogilisest põhiprintsiibist. "Me tahame katsetada, kas on võimalik luua selline riik, mis põhineb öko- ja digilahendustel."

Praegu on Kanguri sõnul erakonna liikmeid koos ligi sada. Piisang lisas, et nende eesmärk pole kasvada mitme tuhande liikmega erakonnaks. Pigem tahetakse pidama jääda 500 liikme kandis.

Kangur märkis, et võimule saades asuks erakond esimese asjana haridussüsteemi uuendama. Partei hüüdlauseks on aga "Elu eest!".

80 KOMMENTAARI

l
lojaalne erakonnale 6. september 2018, 09:59
Napib autoriteete erakondade loomisel!?
Oleks kohe Vabariigi algusest pidanud uue
poliitikute tõu arendamisega tegelema.
Nüüd on juba hilja!?
j
juga 6. september 2018, 03:02
Milliste mõttekaaslastega? Selleks oleks ju mõelda vaja.
Loe kõiki (80)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee