Eesti uudised

Ameerikas elav eestlane: „See, kui tavaline on Eestis otsene ahistamine, on masendav.“

Eesti Ekspress, 5. september 2018 08:05

67 KOMMENTAARI

m
Mõttetu tegelane/ 5. september 2018 17:20
j
Jah/ 6. september 2018 08:53
Tegelikult kõik tööandjad head ja inimestel mingeid probleeme ei ole? Siis ei ole vaja järgmise artikli all kirjutada, et eestlased enda eest ei seisa ja on valmis miinimumpalga eest alandusi taluma.
o
opinions are like arseholes - everybody has it/ 5. september 2018 16:03
Probleem ei ole pea kunagi tööandjates, vaid töövõtjates ehk töölistes kes on nõus mingite sentide eest töötama. Probleem on inimestes kes arvavad ennast olevad erilised ja arvavad et neid ei kotita kui nad lähevad uuele töökohale, kust eelmised töötajad just lahkusid. Töötajate ülbus ja arrogantsus (minuga nii ei tehta, sest mina olen ju hea tööline aga see kes lahkuma pidi ju see oli siis halb...) ja enda eriliseks pidamine on see mis seda süsteemi elus hoiab.
Seni kaua kuni leidub inimesi kes on nõus odava raha eest töötama, võib Velmet jt targutada ja ennast tähtsaks teha elu lõpuni.
Velmet jalutagu töölist paradiisis öises Chigagos, Detroidis jne...
n
No/ 5. september 2018 16:29
Samas ei ole ma seni näinud ühtegi kodueestlase poolt kirjutatud artiklit, kus oleks palgatööliste kaitseks välja astutud, alati on need ise süüdi, et tööd teevad ja väikest palka saavad. Pealegi ei ütle inimesele töövestlusel keegi, et koht on vaba, kuna seal on halb ülemus ja eelmine töötaja seetõttu lahkus.
o
oled/ 5. september 2018 19:23
mõelnud et sel minejal on valida: kas nälgida toetsuel või tootada. Ei ole enamikes kohtades neid vabu tookohti lademes. Sugulased-tuttavad kõikjal ees.
e
eestimees rakverest/ 5. september 2018 15:59
meil riigi isadel on ainult teoorija ja jutt kõval tasemel praktiliselt naad ei oska punuda isegi käo pesagi
e
Eino Taruk/ 5. september 2018 13:04
Lumehelbekeste ülikoolis kõrgema taseme saavutanu paneks siin eestis marksismi taas õitsema.
j
Jah/ 5. september 2018 13:48
Normaalne on ikka see, kui ülemus karjub, töötajatesse üleolevalt suhtub ja miinimumpalka makstes iga päev korrutab, et järjekord on ukse taga?
n
No-jaa/ 5. september 2018 13:01
Olukord on masendav, Pärnus Rääma põhikooli direktori Elmo Joa käitumine õpetajate kohtlemisel, kui tema positsioon võis direktori toolil kõikuma lüüa. Jõuliselt julm tegevus enesekaitseks räige juhtimisstiiliga, arvestamata Eesti haridustöötajate liidu esimehega läbirääkimiste tulemusel kokkulepetega jne... Ja tulemuseks massiliselt tublide ja heatahtklike õpetajate vabastamised jne..., mida oli karta pikaleveninud otsutamatuse tõttu võimukoridorides. Seega jõuliselt manipuleeriv ja valelik koolijuht jõudis palju kurja teha, millega kaasnes massiline õpetajate lahkumine koolist sisuliselt vahetult enne õppeaasta algust. Lapsed kaotasid oma hea klassijuhataja ja tubli õpetaja kooli lõpuklassis jne... jne... jne..., kuna kooli juhtimises esines tõsiseid proleeme. Võimukas koolijuht vabastas haridustöötajate ametühingu usaldusisiku, kes oli paljude kinnitusel ülimalt profesionaalne õpetaja, seepärast koostasid ka kolme klassi lapsevanemad tema toetuseks pöördumise toetusalkirjadega. Ka 25.juuli 2018.a. Pärnu Postimehes on põhjalikult kajastatud ja muret tuntud, kuna sisuliselt pool kollektiivist on esitanud koolijuhile kolm umbusaldusavaldust, mille põhjenduseks tõsised vead kooli juhtimises, töökiusamine ja manipulatsioon jne... Väga kurb ja kahetsusväärne on olnud selline käitumine koolidirektori poolt, et püsida kindlalt omal toolil kõigest hoolimata, manipuleerides isegi lastega.
m
Muuni Kari/ 5. september 2018 13:01
Mine ela seal heaeluühiskonnas ning ära tule oma ameerika kombeid peale suruma,nagu nad püüavad kogu maailmale seda teha .Eriti naljakas kui venemaale
j
Jah/ 5. september 2018 15:33
Ega meie inimestele ju ei meeldiks, kui nendesse viisakalt suhtutakse ja tööandjad seadust täidavad, pole siin vaja selliseid 'ameerika kombeid' peale suruda.
o
o-rjapidamine/ 5. september 2018 12:50
Mees räägib täitsa õiget juttu aga pettunud tööandjad ei ole rahul.Meie ettevõtjal on ainult üks seadus ja see on kasum.
j
Jalaga/ 5. september 2018 12:44
Kuna jutt tuleb ekspressist siis tegu ilmselt liberastist lumehelbekesega kes nutab.

a
5. september 2018 12:43
ah sellepärast Ameerikas on nii palju töötuid
l
Lueja/ 5. september 2018 11:45
Jälle üks sõnumitooja lüüakse risti.
m
Mofo/ 5. september 2018 12:55
Sõnumitooja ja propagandist on 2 eri asja.
J
./ 5. september 2018 14:07
Jah, täitsa lubamatu propaganda küll, et kõik tööandjad seadust täidaks ja töötajatesse viisakalt suhtuks.
p
poisile võõral maal/ 5. september 2018 11:19
Ameerika nämm-nämmi siia küll ei taha, seda on niigi kõik kohad täis, täielik lumehelbekeste sadu---see ongi sealt tulnud! Armastan eesti kodukootust!
k
kedagi ei kottinud, et/ 5. september 2018 10:21
Savisaart ahistati 25 pluss aaastat
i
ikka tema/ 5. september 2018 12:30
ahistas, kus on nüüd need noored vihmavarjuhoidjad?
t
tutvuga seltsimehe kirjutistega nn rändekriisi ja LGBT teenal jne siis saate aru mis inimesega tegemist/ 5. september 2018 10:02
Selle asemel, et oma isiklik firma teha ja pakkuda eestlastele siin enda velmetliku maailmavaate järgi unistuste ahistamisvaba tööd ... asetseb mittealfaisase välimusega prill (kontrollsõna tekstis, et näha kas inimeed haaravad kinni jutu mõttest või keskenduvad ühele sõnale) Ameerikas soojas Californias ja targutab.
Vaata Velmet – Eestile ja eestlastele on vaja tegudeinimesi, mitte vinguvaid targutajaid eemal.
Eemalt on lihtne targutada. Tee ise midagi. Mõtle välja mingi jubin mille saaks patenteerida ja siis seda müüa.. mõtle välja mingi arvutialgortim mida saaks müüa... oskad?
Kui jah siis miks oled selles ameerika ülikoolis sellel erialal...
m
mittealfa/ 5. september 2018 10:07
= miski vihje, et õppis koolis kannatama ja sallima kiusamist ja nüüd laulab, et oi kui hää?
n
No/ 5. september 2018 10:36
Tema jutt käib ju töötajate inimväärse kohtlemise, mitte tootmise kohta. Aga siin ilmselt järjekordselt tegemist nn ettevõtjaga, kes töötajatele miinimumi maksab, nende poolt tänulikkust ja ületunde ootab ja iga päev räägib, et kui te rahul ei ole, siis järjekord on ukse taga inimestest, kes teie kohtadel veel rohkem ja veel väiksema palga eest valmis on töötama.
1
10.02, 5. september 2018/ 5. september 2018 11:02
ei, eksid, tegemist ei ole nn ettevõtjaga, vaid ülalolnud kirjutaja puhul on tegemist üldse kauaaegse töötuga, kellel ei ole kunagi ühtegi firmat olnud.
Imekspandav kas pole, et töötul, kes kuuluvat ühiskonna nõrgemate klassi hulka on sellised arvamused, mida sina pead ekspluataatorite klassile kuuluvaks ja seega arvad, et arvamust avaldanud töötu on ise ekspluataator-plantaator.
Asjalood on sellised et see töötu
saab aru, et olemasolevaid täiskasvanuid tööandjaid muuta ei saa ning uute reeglite kehtestades Eesti kaotaks vaid konkurentsivõimet riikidele kus inimõigusi jne austatakse vähem.
Sellest siis ka jutt, et väljakujunenud psühholoogia ja maailmapildiga täiskasvanud tööandjate suunas (kelle maailmapilti ei ole mitte mingil viisil võimalik muuta) targutamise asemel tehku seltsimees Velmet ise oma firma ja pakkugu vähemalt 10 eestlasele tööd selles unistuste õhkkonnas, mida ta ihaleb.
Aga eeldatavasti ta ei suuda ega oska (sest eeldusele vastasel korral oleks ta ise juba tööandja) ja parim eeldatavasti, mis Velmet käima suudaks lükata oleks mingi "ühiskonna kaasamise ja tolerantsuse" MTÜ mis jookseks toetusprogrammide rahadest ja ei oleks kasumlik, vaid pigem lobbyorganisatsioon kui tõeliselt võetav firma.
Ja selline seisukoht oli ise kauaaegse töötu seisukoht. Töötu, kes on sotsiaalselt veel nõrgemal tasemel kui see vasakpoolsesse poliitkorrektsesse sooja California ülikooli ärapagenud seltsimees, kes eeldatavasti siiski mingeid dollareid enda targutamiseks studeerimise eest saab.
Võttes naljaga pooleks appi sallivusideoloogia saan ütelda, hei ma olen töötu ja sotsiaalselt hellas vähemusgrupis - minule vastu ei saa vaielda ;D
K
./ 5. september 2018 11:18
Kas juhul kui ma näen laste halba kohtlemist koolis, ei tohiks ma arvamust avaldada, vaid ise erakooli looma, või halva ravitegevuse puhul vaikima ja erahaigla looma ?
m
mõningad aspektid/ 5. september 2018 11:33
sa ei saa laste halba kohtlemist koolis enam naha, sest selle on tolerantne ühiskond sinu eest ära teinud, et sa seda näha ei saaks – tänapäeval pääseb koolimajja elektroonilise õpilaspiletiga mis uksekaardiks (s.t. viibutad kaarti kooliukse juures et uks avaneks viisil nagu viibutad kaarti ühistranspordis, et sõiduõiguse omastaksid)
Kui täiskasvanu tahab koolimajja minna, peab ta selle käigu koolis kooskõlastama, paljudes koolides on uksed juba lukustatud, mis oli mõtteviisilt mõeldamatu veel kümmekond aastat tagasi.
Õ
.../ 5. september 2018 12:02
Õpetajaid ja muud töötaja seni veel ikka lastakse kooli sisse ja keegi pole neile keelanud oma arvamust omada.
m
Mofo/ 5. september 2018 12:53
Ereettevõte ja maksumaksja poolt ülal peetav asutus on 2 eri asja. Eraettevõtluses võib muidugi ka arvamust avaldada, kuid otsus jääb ikka omaniku teha, see on puhtalt tema risk ja valik millised tingimused ta loob ja mis selle tagajärg on (vastutab oma rahakotiga, eriti kui krahhi põhjustab).
n
No/ 5. september 2018 14:09
See, millised tingimused peavad töökohal olema, on ikka seadustega määratud, mitte nii, et iga tööandja vaatab, kas täidab seadust või mitte.
m
mis ütleja/ 5. september 2018 09:59
m
mitteainult jänkipoiss/ 5. september 2018 10:04
küsi kas tal facebook on ja kas seal ta pruudi pilt on..
m
Milles probleem?/ 5. september 2018 09:59
Sallivas Eestis, võib kõike
Tahad ahistad, ei taha ei ahista ..
K
"eestlasele"/ 5. september 2018 09:42
Ka mina ei uskunud, et Eestis võib asi olla nii hull. Ometi näen oma abikaasa pealt, missugust orjandust, töökiusamist, seadusetust siin viljeletakse. Poleks osanud ettegi kujutada. Samas vajatakse tööjõudu, ei jõuta töödega liigse koormatuse tõttu valmis. Aga inimesed pagevad selliste juurest, kuigi tahaksid oma tööd edasi teha.
t
täpselt/ 5. september 2018 12:35
kui töötaja julgeb kurta ränkade ja ebainimlike töötingimuste üle, siis öeldakse, võid ära minna, samas on pooled töötajad puudu ja palgatakse renditöötajaid.
m
Mofo/ 5. september 2018 12:50
Selliste firmade, kus kaadrivoolavus on suur käsi pikas perspektiivis eriti hästi ei käi. Eriti täna kui töötajatest tühjaks jooksed.
k
kahjuks/ 5. september 2018 15:51
tänapäeval võib rendifirmast ajutised töötajad tellida, need muidugi kallimad, aga pole probleemi maksta, enda omadele ei saavat majandusliku olukorra tõttu.

e
Eestlane/ 5. september 2018 09:19
Ameerika võltsviisakust ma küll Eestisse ei taha.
Ja ühe roosade prillidega tolerantse õppuri avaldusi ei maksaks ka liiga tõsiselt võtta.
j
Jah/ 5. september 2018 09:35
Avalik kottimine on ikka hoopis parem kui võltsviisakus, kui ikka ülemus käitub ebaviisakalt, seadust ei täida ja õiglast palka ei maksa, kohe hea kodune tunne. Ja kui parema palga või töötingimuste eest võitlema hakatakse, siis asuvad omad eestlased kohe kaikaid kodaratesse loopima ja kooris karjuma, et mida te vingute, kas ainult teil on paha, kõik ju kannatavad.
t
tiq/ 5. september 2018 09:52
m
Mofo/ 5. september 2018 12:49
See ülemuste jutt on noorsandil ka veidi no... jah, roosade prillidega. 20 aastat tagasi võis rääkida, et meil ameerikas ja usuti. Täna on võimalus ka ise 'meeriklastega suhelda ja ei suuda ära imestada, et meie maal polegi juhtimiskultuur alati kõige koledam. Punakolledži õppejõuhakatisele võib aga öelda, istu, viis.
m
meil/ 5. september 2018 15:53
Põhja Koreas on elu väga hea, sest mujal on veel halvem, näiteks on inimsööjad, kes pistavad su nahka, kui palju räägid.
M
./ 5. september 2018 16:32
Mofo väidab, et normaalseid ülemusi ei saagi olemas olla ja kõik kes seda väidavad, kas valetavad või on lihtsameelsed?
k
kus/ 7. september 2018 09:51
ta seda väitnud on? Normaalsed arvamusavaldused kõik.
n
Nii ongi,/ 5. september 2018 09:05
et eestis ametiühingusse kuuludes oled justkui riiklik kurjategija.Siiski mõned aü-d ,kuhu kuulub suurem osa vene keelseid väga julmalt endile pähe istuda ei lase.
t
Tõsine probleem/ 11. september 2018 13:54
On selgunud, kui oled ametühingu usaldusisik, vallandatakse päevapealt, et töötajate kaitsevõimalus ära võtta.
o
on/ 5. september 2018 08:53
Sel noorel on õigus. Eestis valitseb paljudes asutustes türannia. Osa alaväärsuskompleksides avvelevaid petiseid, kiusajaid, ahistajaid töötab ajakirjanduses. Loobivad mõnuga teiste pihta laimutuld , kasutvad oma ametit teiste mustamiseks ära, punuvad oma väljamõeldistega intriige
a
ab/ 5. september 2018 08:50
Kõige rohkem ahistavad ikkagi hariduseta riigiametnikud, a l rätsepsotsam,., lüpsjasotsam, jne!
e
Eufrosina/ 5. september 2018 08:50
m
möh/ 5. september 2018 08:41
mistahes ameeriklase õpetussõnu ja tähelepanekuid mistahes teemal kuulates-lugedes mõtlen automaatselt sellele, mida nad indiaanlastega tegid ja kelle maa peal nad tegelikult elavad.
a
ab/ 5. september 2018 08:49
Nn indiaanlased on sinna sisse rännanud asiaadid, pole nad midagi oma maa peal!
n
5. september 2018 09:36
Niimoodi, avalikult enda aju puudulikkuse demonstreerimist ma polegi veel näinud. Kus selline küll kasvanud on ja kus koolis hariduse alged saanud?
v
5. september 2018 08:50
Vasja, seda mida tegid sinu eellased Siberi rahvastega, ei erine suurt neist.
m
Mofo/ 5. september 2018 12:46
Ee, selle asja nimi laiemalt on loodusseadused - tugevam sööb nõrgema ära. Ja kui endine tugev pehmoks muutub siis kaob temagi. See oli on ja jääb. Vahetevahel on veidi pinnavirvendust värdarusaamade näol, et eri inimgrupid on võrdsed jne aga see on laias laastus ajutine nähtus. Palju kõrgilisatsioone on igavikku kadunud kuna agressiivsemad inimgrupid (hõimud/riigid) on patsifistlike kalduvustega kooslused lihtsalt mättasse löönud. Meie oma kandideerib järgmiseks.
m
mida/ 5. september 2018 15:54
see eestlane siis indiaanlastega tegi?
t
5. september 2018 08:40
Tere hommikust nüüd tulevad välismaa eestlased õppetama kuidas toimetada eesti elu,kiired teod alla langevad mõtet
j
Jah/ 5. september 2018 09:14
Sageli võib kommentaariumis leida teemat, et eestlased ei streigi, oma õiguste eest ei võitle ja halvad tööandjad teevad liiga aga kui keegi olukorda kirjeldab, siis see ei meeldi?
m
Muidugi ei meeldi/ 5. september 2018 09:29
Sest eestis on ju kõik "ettevõtjad" - eilegi nägin juhtu kui oma kodusele suitsuandurile osteti isegi patarei ja kanti firma kuluks, ikkagi võit - 2 eurilt 40 senti maha, maksumaksja las maksab kinni.
j
Jah/ 5. september 2018 09:39
Aga niipea kui töölised tahavad normaalset palka ja töötingimusi, on esimene vastus, et miks te l0llid siis olete töötajad, hakake ise ettevõtjateks.
s
see/ 7. september 2018 09:59
raha ei tule maksumaksja taskust. Mina imestan et meil üldse veel ettevõtjaid jätkub, arvestades riigipoolset turmtuld nende pihta. Kui võrrelda ettevõtja võimalusi EV tekkimise ajal ja praegu, siis see on nagu öö ja päev. Ametnikud said kiiresti selgeks, et oma olemasolu õigustamiseks, tuleb ettevõtjad surve alla panna ja seda ka tehti. Küllap on see üks põhjus, miks enamus edukaid ettevõtteid on maha müüdud.
j
ja/ 7. september 2018 10:00
miks te siis ei hakka? Kui mulle ikka kõik töökohal vastukarva käiks ja kusagil inimväärset tööd ei leiaks, hakkakski ettevõtjaks.
m
Mure/ 11. september 2018 14:01
Tubli väliseestlane tunneb muret, seda peaks tegema ka meie ühiskond. Vanasõnagi ütleb, kui viga näed laita, siis tule ja aita. Ja nii ongi õige.
u
USA/ 5. september 2018 08:18
Järgi hakkaks ma küll jaa oma tööelu seadma, kus kõik võim on tööandjal - ei ole nad kohustatud andma ei lapsevanemapuhkust ega tavalist puhkust, tervisekindlustust tagama, inimese saab vallandada nädal aega ette öeldes jne jne. Go home, you're drunk.
m
mnjaa/ 5. september 2018 08:47
õiged tähelepanekud. samas näiteks nende tervisesüsteem on tohutult efektiivne, tõenäoliselt maailma parim. kui pappi on, siis ravitakse ka need terveks, kes siinkandis lootusetutena maha kantakse. arstide ja tervisekeskuste tase on selle meditsiinisüsteemi kalliduse tõttu ka väga kõrge. eestis võib küll "tasuta" olla, aga see tuleb millegi arvelt. aprillis tahtsin saada aega silmaarstile, esimene vaba aeg oli septembris.
samuti on see tööandjakeskne süsteem teinud sellest riigist superriigi. ja nad alustasid kõigest 300 aastat tagasi ning on kõigist "vanadest" riikidest raketina mööda läinud.
i
5. september 2018 09:39
Ise ju ütled, et kui pappi on siis seal saab. Miks siis ise siin ei taha pappi välja käia? Oleksid samal päeval arstile aja saanud. Kui midagi võrdled, siis tee seda ikka võrreldavates suurustes.
k
5. september 2018 09:40
Kas oled ära õppinud selle USA kohtu kaudu raha välja pressimise? Mine siis rahus sinna elama.
p
paistab et see Velmet on paduvasakpoolne/ 5. september 2018 10:36
ning mis ahistamisse puutub, siis see Eesti olusid tungivalt tauniv ja ameerikat esile tõstev demagoog Velmet on nagu teadlikult välja jätnud ameerika popkultuuritööstuses toimuva süstemaatilise ahistamise .. Hollywoodi produtsent Weinstein (jah huvitav küll miks tal selline saksapärane nimi on..) on vaid pinnavirvendus.
p
pound me too/ 5. september 2018 11:28
Sellepärast jättis välja, et Hollywoodis ei ole midagi erilist toimumas. Enamik neist nö ahistatutest on näitlemisoskust korvanud horisontaalse meelelahutuse pakkumisega. Üks hiljutine näide on Amy Schumer küllap me paarikümne aasta pärast kuuleme kuidas Anthony Jeselnik teda ahistas.