Aro Velmet (Ilmar Saabas / Ekspress Meedia)

Ameerikas Lõuna-California ülikoolis nooremprofessorina töötav Aro Velmet rääkis Eesti Ekspressile, et kui ta saaks Eestis midag muuta, võtaks ta ette palgatööliste õigused ja töökultuuri.

"On üsna jabur, millist käitumist peavad Eesti juhid normaalseks. Mul endal on tööandjatega vedanud, aga see, kui tavaline on Eestis otsene ahistamine, rääkimata lihtsalt töökiusamisest, töötajate teadmiste ja arvamuste ignoreerimisest ja lihtsalt oma võimu ja ego kehtestamisest, on masendav," kirjeldas Velmet.

"Ühelt poolt pole töötajatel institutsioone, kuhu pöörduda, ametiühingud on nõrgad, tööinspektsioonist pole sageli abi, teised järelevalveorganisatsioonid on hambutud ja ülekoormatud. Meie streigiõigused on ühed Euroopa nõrgimad."

Refereeritud artikli täistekst Eesti Ekspressis.

Jaga artiklit

67 kommentaari

M
Mõttetu tegelane  /   17:20, 5. sept 2018
lumehelbekese mõmin
O
opinions are like arseholes - everybody has it  /   16:03, 5. sept 2018
Probleem ei ole pea kunagi tööandjates, vaid töövõtjates ehk töölistes kes on nõus mingite sentide eest töötama. Probleem on inimestes kes arvavad ennast olevad erilised ja arvavad et neid ei kotita kui nad lähevad uuele töökohale, kust eelmised töötajad just lahkusid. Töötajate ülbus ja arrogantsus (minuga nii ei tehta, sest mina olen ju hea tööline aga see kes lahkuma pidi ju see oli siis halb...) ja enda eriliseks pidamine on see mis seda süsteemi elus hoiab.
Seni kaua kuni leidub inimesi kes on nõus odava raha eest töötama, võib Velmet jt targutada ja ennast tähtsaks teha elu lõpuni.
Velmet jalutagu töölist paradiisis öises Chigagos, Detroidis jne...

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis