Seisukoht

Seisukoht | Bussijuht, tule reisijatele vastu (16)

Liina Metsküla, ajakirjanik, 4. september 2018, 21:34
Kirjutan hiljutisest vahejuhtumist, mis rikkus mu tuju ära. Kodus läks kiireks ja kui olin õue jõudnud, siis näitas kell, et ühissõiduk peaks saabuma mõne minuti pärast. Nägin maja nurgalt, et buss juba seisab peatuses. Jooksin juhi eest mööda ja jäin esiukse juurde ootama. Tagumised sulgusid. Aga ma seisin bussijuhi kõrval, ta ju nägi mind. Arvasin, et ta teeb kindlasti esimese ukse lahti.

Ei, ei teinud. Buss sõitis minema.

Ma saan suurepäraselt aru, kui juht ei jää ootama kedagi, kes kaugelt jookseb. Ta ei saakski seda iga kord teha, sest jääks niimoodi graafikust maha. Aga miks ei võiks bussiust lahti teha siis, kui ma olen selle ees? On välistatud, et bussijuht ei näinud mind – jooksin ju esiaknast mööda.

Kas tal läks päev sellest paremaks, et jättis mind peatusesse ootama? Ta ei teadnud ju, kui kiire mul on ja kas on üldse aega järgmist bussi oodata, või kuhu ma olen teel. Ma ei jäta ühissõidukisse kunagi prügi vedelema ega sodi istmeid. Bussijuht, ole sina ka mõistlik ja tule sõitjatele vastu.

16 KOMMENTAARI

k
kanarbik 6. september 2018, 14:25
Pole vaja kodus nii kaua kohmerdada, pärast teised süüdi.
h
Huvitav arusaam 6. september 2018, 11:23
Ah nii, et kui sina ei jäta bussi prahti ja ei sodi istmeid, siis on see vastutulek bussijuhile? Minu meelest on see korraliku inimese käitumisnorm.
Loe kõiki (16)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee