Maailm

Süürias toimusid kardetud õhurünnakud (15)

Toimetas Greete Kõrvits, 4. september 2018 22:21
Pommitamise järel: elanikud üritavad tulekahjusid liiva kühveldades kustutadaFoto: AFP/Scanpix
Väidetavalt pommitasid Vene lennukid teisipäeval Süüria Idlibi provintsi, et teha teed Süüria valitsusvägedele, vahendab BBC. Kardetud rünnakut on juba ette kritiseerinud nii ÜRO kui Ühendriikide president Trump.

USA president hoiatas Süüria diktaator Bashar al-Assadi Idlibi ründamise eest, kuid Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov vastas hoiatusele, et Süüria armee valmistub hävitama Idlibis asuvat „terroristide hälli“. Peskov väidab, et Venemaa võitleb kõigest al-Qaida terroristidega, kes lähedalasuvaid Vene vägede baase kimbutavad.

Samal teemal

ÜRO hoiatas Venemaad ja Süüriat, et õhurünnak süvendab veelgi Süüria humanitaarkatastroofi. Staffan de Mistura, ÜRO esindaja Süürias, palus Venemaa ja Türgi võimusid, et need al-Assadile aru pähe paneks - oma rahva vastu korraldatud veresaun Idlibis ei lõpe hästi.

Kolmkümmend pommi tabasid kuutteist Süüria mässuliste käes olevat ala Idlibi provintsis ja selle lähistel. Süüria opositsioonimeedia sõnul olid rünnakute sihtmärgiks mitu väikest küla. Kinnitamata andmetel hukkus ühes külas vähemalt kolm tsiviilisikut. Teisipäevane pommitamine on osa laiemast Süüria valitsuse eesmärgist Idlib vastaste käest tagasi võita - see on viimane maa-ala, mis veel mässuliste kontrolli all.

Foto: AFP/Scanpix

Samal teemal

17.09.2018
Putin ja Erdogan leppisid kokku Süürias sõjavaba tsooni kehtestamises
16.09.2018
Iisraeli raketid tabasid Damaskuse lennujaama
08.09.2018
VASTUOLUD JÄID PÜSIMA: kolmikkohtumisel Teheranis arutati Süüria tulevikku
04.09.2018
Süürias oodatakse otsustava lahingu algust