2
fotot
TEOLT TABATUD: Inglismaa vetes narkootikume vedanud katamaraani (vasakul) pidasid kinni Briti piirivalvurid kutterilt Vigilant. (NCA)

Briti piirivalve pidas läinud nädalal Cornwalli ranniku lähedal kinni narkolaeva, millelt leiti ligi tonn kokaiini. Kapteniks Eesti verd mees, kelle Eestis elav vend on kinni võetud vennas sügavalt pettunud.

29. augustil vahistasid võimud viis katamaraanil viibinud meest: kaks britti, ühe lätlase, ühe hollandlase ning alust juhtinud 48aastase Eesti kodaniku Richard Musta.

"Täpset nii palju ma olengi toimunuga kursis, kui on uudistes kirjas olnud. Muud ma ei tea mitte midagi," tõdeb kinni võetud mehe vend.

Uurides, kas Richardil oli ka varasemalt kokkupuuteid narkootikumidega, vend täpselt kommenteerida ei oska. "Me ei ole viis aastat näinud ja ega ma tema asju eriti ei tea ka. Ja, noh, ma ütleks üldse nii, et ega ma ei tahaks seda teemat üldse kommenteerida. Minu enda jaoks on see väga suur pettumus ja sellest on väga ebameeldiv rääkida."

Vahistatud mehed jäävad trellide taha seniks, kuni peavad 4. oktoobril kohtu ette ilmuma. Süüdistatavad on peale Richard Musta veel Nigel Clark (63) ja Dean Waters (60) Suurbritanniast, meeskonnaliikmed Voldemars Gailis (20) Lätist ning Raymond Dijkstra (27) Hollandist.

Jaga artiklit

9 kommentaari

N
nh  /   20:38, 5. sept 2018
ma pettusin oma vennas siis, kui ta arvas, et perekond peaks ta teadlikult ämbrisse juhitud elu edasi finantseerima seal lombi taga. Ühel hetkel lõi kopa ette- milleks? koheselt sai minust reetur- tema suured plaanid ja jopakas investor, kes ei taha rikkaks saada!
M
Mõttetu  /   05:48, 5. sept 2018
Jahu, lasku vabaks ja lõppeb see äri, aga ei saa ju, äkki jääb cial ja muudel raha saamata, kes seda rahvusvaheliselt kordineerivad...

Päevatoimetaja

Marvel Riik
Telefon 51993733
marvel.riik@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis