2
fotot
Kalapoe trikk: kas nii näeb värskem välja? (@Bayan_kw / Twitter)

Kuveidi politsei uurib kalapoodi, mis müüs aegunud kaupa värske pähe väga omamoodi taktikaga. Poe omanik kleepis kaladele külge suured plastmass-silmad, et neile äsjapüütud välimust anda.

Kuveitlased sotsiaalmeedias lõõbivad punnsilmadega kalade üle, kirjutades näiteks: „Ära kunagi hinda kala värskust selle järgi, kui jõllitavad on tema silmad.“ Kalad ei näe plastmassist, pigem kaisukarule sobivate silmadega mitte ainult kahtlased välja, vaid ühel pildil on ka näha, et üks „silm“ on õige koha pealt ära vajunud ja selle alt on välja tulnud kala õige ja tunduvalt elutum pilk.

See ei ole Kuveidis ainus ja esimene selletaoline kalapettus, kirjutab kohalik ajaleht Al Bayan. Alles juulis sai trahvi üks kalapoodnik, kes toppis kalade sisse naelu, et kaup kaaludes raskem tunduks.

Mitmed teised kalapoed kasutasid piinlikku fopaad ära, reklaamides, et nende äris müüakse ilma kosmeetiliste lisanditeta, üleni ehtsaid ja päriselt värskelt püütud kalu.

UPS: võltssilm kukkus ära, paljastades piinliku vale (@Bayan_kw / Twitter)

Jaga artiklit

6 kommentaari

N
no  /   09:24, 5. sept 2018
pole hullu midagi, meil müüakse ju ka nö "sooduskampaaniatega" juba aastaid tagasi püütud ja külmutatud norra lõhet ülessulatatuna värske kala pähe ja keegi ei köhi, olgugi, et kala juba lõhnab koledasti ja liha kukub ise luude ümbert ära...
A
Ano Maali  /   22:59, 4. sept 2018
Geniaalne! Tükk aega pole niimoodi naernud! Peaks välja printima ja seinale panema, e tkui tuju sandiks kipub minema, siis viskan pilgu peale.

Päevatoimetaja

Silja Ratt
Telefon 51993733
silja.ratt@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis