Eesti uudised

Pildistamine, kõned, sõnumid, Facebook – nutijoove levib kui kulutuli. Kui sellega tegelevad aga raskeveokite juhid, on see õõvastav!

HIRMUTAVAD FOTOD | Rekajuht pildistab autoroolis kõrvalistujat! (111)

Liina Hallik, Asso Ladva, 4. september 2018 20:15
TÄHELEPANU, PILDISTAN! Rekajuht roolis sõidu ajal oma kõrval istuvat last pildistamas. Foto on tehtud 31. augustil Tallinna ringteel.Foto: Robin Roots

„Mõned vennad arvavad, et nad on nii profid ja jõuavad reageerida. Tuhat korda võib-olla jõuavad, aga tuhande esimene kord on saatuslik,“ ütleb Eesti Rahvusvaheliste Autovedajate Assotsiatsiooni peasekretär Toivo Kuldkepp sõidu ajal nutiseadmeid näppivate veokijuhtide kohta.

Rekajuht, kes pildistab juuresoleval fotol nutitelefoniga sõidu ajal oma kõrvalistmel istuvat last, sai tõenäoliselt ägeda pildi, mida Facebookis jagada. Küllap samuti autojuhi ametist unistaval lapsel võis poseerides lahe olla. Kuid keegi ei tea, kui palju võib sellises olukorras jääda puudu sellest, et toredast hetkest saab õudusunenägu ja eeskujuks olevast isast surma toov maanteemõrtsukas.

„Auto, mis liigub 72 kilomeetrit tunnis, läbib ühe sekundiga 20 meetrit,“ toob Eesti autovedajate liidu juht näite tähelepanu hajumise ohtlikkusest. „Aga mõnikord on kellegi elu ja tervis sentimeetrite, mitte meetrite küsimus.“

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

07.11.2018
Nutijoobe ohver? Naine kaotas avariis silma ja töövõime
19.09.2018
VIDEO | Napikas! Liinibuss sõidab Tallinna-Tartu maanteel nagu pöörane
04.09.2018
Mida teha, et mobiiltelefon sind autosõidu ajal ära ei tapaks?
17.08.2018
PUUST JA PUNASEKS: kas autoroolis tohib küpsist närida või juukseid kammida?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee