Eesti uudised

Halliku vallandamine sai ilmselt alguse ahistamisest raamatukogu jõulupeol (100)

Delfi, 4. september 2018 16:21
Martin HallikFoto: Aldo Luud
Eelmise nädala kolmapäeval päeva pealt vallandatud endine Tartu ülikooli raamatukogu direktor Martin Hallik läks mullusel jõulupeol liiga iharaks.

Delfile teadaolev, kuid anonüümsust palunud allikas rääkis Halliku mustrist naisi ahistada nii oma kabinetis kui ka raamatukogu üritustel.

"Raamatukogu jõulupeol ta lausa massiahistas neitsikuid," kirjeldab Tartu ülikooliga seotud isik Halliku käitumist.

Informaator mainis ka, et Halliku suhted olid keerulised muuhulgas enda ülemusega, ülikooli teadusprorektor Kristjan Vassiliga, kelle haldusalasse raamatukogu jääb.

Halliku advokaat Kristi Sild ütles, et kuna ta pole saanud võimalust tutvuda tõenditega, ei saa ta sisuliselt kommenteerida, mis ahistamisepisoodidest on jutt.

Samal teemal

Refereeritud artikli täistekst Delfis.

Tartu ülikool lõpetas kolmapäeval, 29. augustil ühepoolselt töölepingu ülikooli raamatukogu direktori Martin Hallikuga, põhjusena nimetas ülikool Halliku ebaväärikat käitumist.

Tartu Ülikooli kommunikatsioonijuhi Kristina Kurmi ütles siis, et ülikool täpsemaid selgitusi ei jaga, et tagada raamatukogu töörahu ja isikuandmete kaitse. Kurmi sõnul ei olnud Halliku teod sellised, mille pärast ülikool peaks pöörduma õiguskaitseorganite poole. Tema vallandamiseni viivad asjaolud olid ülikoolile teada paar nädalat, soostus Kurm täpsustama.

Hallik postitas sama päeva öösel Facebooki lühikese sõnumi, kus väitis, et tööandjal pole talle varem etteheiteid olnud: "Olen Tartu Ülikooli heaks töötanud aastast 1999. Selle pika aja jooksul ei ole tööandja esitanud mulle ühtegi etteheidet. Tänane vallandamine tuli mulle üllatusena. Hetkel analüüsin olukorda juristiga, et otsustada asjade edasine käik."

Reede pärastlõunal esitas Hallik enda töölt vabastamise küsimuses avalduse, milles lubas välja tuua tõe. "Pole mingit kahtlust, minu vallandamise otsus oli ülikoolil juba ette valmis. Ülikool ei andnud mingit võimalust mulle omapoolsete tõenditega esineda ega vastuväiteid esitada," avaldas Hallik nördimust.

Hallik juhtis raamatukogu alates 2005. aastast. Aastatel 2010 kuni 2015 oli tema tööleping raamatukogu direktorina peatatud, kuna ta töötas TÜ õppeprorektorina Alar Karise ja Volli Kalmu rektoraadis.

Samal teemal

27.11.2018
TÜ raamatukogu endine direktor: jah, mul oli lühiajaline konsensuslik suhe ühe kaastöötajaga, see keerati hiljem ahistamissüüdistuseks!
27.11.2018
Ahistamissüüdistustega võitlev TÜ raamatukogu eksjuht Hallik: ma ei hõõrunud ennast kellegi vastu, „paugu lahti saamise“ soovi pole avaldanud
22.11.2018
Töövaidluskomisjon tühistas TÜ raamatukogu direktori Martin Halliku vallandamise, ülikool kaebab otsuse edasi
01.11.2018
Tartu ülikooli raamatukogu endine direktor Martin Hallik viis vallandamise töövaidluskomisjoni