Foto: Marvel Riik
Marvel Riik 4. september 2018 16:18
Kui veel eile levis jutt, et Vabaerakonna erakorralise üldkoosoleku korraldamiseks on puudu kümmekond häält, oli vajalik hulk ehk kümnendiku erakonna liikmete allkirjad keskpäevaks käes. „Oleme juhatusele saatnud 67 liikme allkirjaga avalduse erakorralise üldkoosoleku kokku kutsumiseks,“ ütles Vabaerakonna Pärnumaa piirkonna esinaine Heli Künnapas.

Künnapas loodab, et erakorraline üldkoosolek, kus valitakse uus esimees ja juhatus, toimub järgneva paar nädala jooksul. „See on juhatuse otsustada. Ja kui see välja kuulutatakse, siis meil on kandidaat esimeheks ja kandidaadid juhatusse olemas.“

Keda täpselt Künnapas kandidaatide all silmas pidadas ei soostunud ta veel välja ütlema. „Kui kandideerimine välja kuulutatakse, siis tulevad ka nimed.“

Pärnumaa piirkonna esinaise sõnul tulid allkirjad lihtsalt, sest mitmete inimeste hinnangul ei ole Vabaerakonna praegune esimees Andres Herkel usaldusväärne ning erakonda peaksid edasi viima uued inimesed.

Ühtlasi usub Künnapas, et Vabaerakond on veel laev, millega on Eesti poliitikas võimalik kaugele purjetada. „Need inimesed, kes siin allkirju andsid, suurem osa nendest oli valiku ees: kas me lahkume või me muudame midagi. Lahkumise mõtted on tingitud sellest, mis on siiani erakonnas toimunud. Otsustasime me soovime midagi muuta ja me ei lahku veel,“ märkis Künnapas. „Kindlasti on võimalik midagi päästa. Sellega mina ja teised inimesed praegu tegelevad.“

Praegu kuulub Vabaerakonda 613 liiget, mistõttu oli erakorralise üldkoosoleku korraldamiseks vaja minimaalselt 61–62 häält.

Erakonna sees ei ole kaheldud selles, et vajaklikke allkirju kätte ei saada. Pigem on küsimus selles, kas neid, kes olukorraga rahul pole, on piisavalt palju, et üldkoosolekul kõlama jääda.

Probleemid Vabaerakonnas said suurema tõuke mais, kui erakonnale valiti viimati uut juhti ja juhatust. Kuna Artur Talvik keeldus kandideerimast erakonna esimeheks, toimus sisuliselt ainult juhatuse valimine.