Maailm

FOTOD | Jaapanit tabas viimase veerandsajandi suurim taifuun (8)

LISA KOMMENTAAR

eestimees rakverest 5. september 2018 16:13
olin 88 a vladivostokis just siis kui me seal maanusime ei ssanud arugi et midagi oleks juhtunud aga kui teisel päeval näidati juhtunust appikene kõik mäe alused 2korruselised majad vee all jube
4. september 2018 22:51
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
Tiit 5. september 2018 04:53
Kuidas saab väikeses ja suht madalas Läänemeres tsunami tekkida? Pealegi meie ei asu seismiliselt aktiivses piirkonnas.
Mari 4. september 2018 19:29
Miks need jaapanlased oma elupaigaks nii ohtliku piirkonna on valinud kunagi? Taifuunid, tsunamid, maavärisemised, üleujutused.... Isegi Gröönimaal ja kõrbes on ohutum,kuigi seal ka pole kerge. Eestimaa tundub igatahes päris hea koht olevat elamiseks. Vähemalt loodusjõudude mõttes.
Mart 4. september 2018 21:35
Sest saarel elada oli keskajal turvalisem. Ründamiseks oleks vaja läinud suurt laevastikku aga mandril asetsevad riigid ei saanud suurt laevastikku arendada, sest nad pidid enamuse ressurssi panema maavägede ja kindluste arendamisse. Saarte rahvas aga arendas peamiselt laevastikku millega teisi rünnata ja siis kiiresti oma turvalisele saarele tagasi põgeneda.
Näiteks meie saarlased käisid pidevalt mandri-eestis rüüsteretkedel. Ajaloolaste arvates oli koguni 25% saaremaa elanikes keskajal mandrilt röövitud orjad. Vastu rünnata sai aga üksnes talvel ja siis oli see ka tüütu ja pikk ettevõtmine, et mandril laiali olevaid vägesid kokku saada. Saarel on aga kõik palju kompaktsem.
Veel üks näide - inglased. Ka neil oli saarel elamise tõttu võimas laevastik millega muudeti pool maailma oma kolooniateks.
Ka Jaapan on saare peal arenenud tohutult rohkem kui sealsamas mandril asetsevad riigid.
Tiit 4. september 2018 18:09
Jaapanlased saavad viimasel ajal päris kovasti räsida.
venelased 4. september 2018 21:42
võiksid sõpruse märgiks neile maismaal paraja tüki eraldada.
sellepärast 4. september 2018 17:55
nad ehitavadki kergetest materjalidest maju, et vähem kahjusid oleks, üks asi on plastplaadiga vastu pead saada teine asi telliskiviga.
Elery Peterson 4. september 2018 16:24
Miks just Jaapanis asub maailma kõige suurema elanike arvuga saar?