Eesti uudised

LUGEJAKIRI: kilekaanepaanika ehk Miks ei võiks olla õpikud ühes mõõdus? (65)

Ohtuleht.ee, 4. september 2018, 12:56
PEAVALU: No miks peab matemaatika õpik olema 28,5cm, aga eesti keel 29cm? TEET MALSROOS
No kas tõesti ei suuda haridust reguleerivad asutused kirjastustega kokkuleppele jõuda, et teeme kõik õpikud ühes suuruses, mitte et igaüks toodab mingi 3-5 cm küljepikkuse erinevusega teavikuid, millest igaühele pead leidma kooli teise päeva õhtul õiges suuruses kilekaaned?

Sõitsin eile rahulikult kodu poole, kui sain äreva telefonogrammi, et peaksin siirduma supermarketisse Y, kuna megapoes X on kõik kilekaaned otsa saanud, aga järglasel läheb kohekohe kõike vaja.

Poes Y ootas mind ees pappkastide sülem, millest paaniliste lapsevanemate parved kahmasid vihikuid, pinaleid, pliiatsikomplekte jms, mis mul kui vastutustundlikul vanemal juba ammu hangitud. Suubusin veel kerge tundega kilekaante kastide manu. Seal valitses tühjus.

No kahte versiooni veel oli, aga need olid sellises mõõdus, mida mitte keegi ei vajanud. Igaks juhuks sellest hunnikust läbi surfates leidsin siiski paar õiges mõõdus tükki vajaminevast seitsmest. Kellegi kohmakas käsi oli need visanud valesse kasti, kust minu terav, analüütiline silm suutis nende olemasolu tuvastada.

Seitsmest kaks on kehvapoolne tulemus, kuid õnneks leidsin poe väljapääsu juurest püsti pandud leti, kus lademes kõiki vajalikke kaasi, igas suuruses. Hind poole kallim ja maksa ainult sulas, aga vähemalt oli kõik olemas.

Nii sai laps päästetud, aga tõesti - miks peab mata raamat olema 28,5 cm, aga eesti keel 29 cm? Kui palju mu laps jääks koolis lollimaks, kui oleks kehtestatud kooliõpikute ja töövihikute kindel küljepikkus? Või vähemalt andke vanematele varmalt ette teada, mis on suurused, saaks varakult ette ära varuda, mitte et laps sai täna raamatud ja homme olgu olla.

65 KOMMENTAARI

v
Väljaõpe 5. september 2018, 17:52
Neid teevad meie kallis uues riigis hariduse saanud, kellele on sisse tambitud igast otsast,
et eripärakulisus on hea ja arendavalt asjalik
a
Anneli 5. september 2018, 12:34
Mina isiklikult olen raamatutele pannud tapeedi ümber ja on vastu pidanud ikka kaua ja tv panen poest ostetud paberid.lapsi kokku 3 kes käivad koolis ...
(loe edasi)
Loe kõiki (65)

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee