Aafrika elevandid Botswanas. Pilt on illustratiivne. (Vida Press)

Lõuna-Aafrikas Botswanas leidsid loomakaitsjad organisatsioonist Elephants Without Borders (Piirideta Elevandid) Okavango delta kaitseala lähistelt 87 elevandikorjust, vahendab BBC. 

Tegemist on suurima Aafrikas seni nähtud elevantide tapatalguga. Salakütid tapavad elevante, et müüa võhad ebaseaduslikult Aasia turgudele. Taoline äri ulatub sadadesse miljonitesse eurodesse ning saadud raha läheb peamiselt relvade ostmiseks, mida kasutatakse regionaalsetes konfliktides. Ametlikult on vandliga kauplemine keelatud juba 1989. aastast, kuid see ei ole salakütte peatanud.

Botswanas elab hinnanguliselt 130 000 elevanti. Salaküttimine kasvas Botswanas plahvatuslikult pärast seda, kui valitsuse otsusel võeti salaküttidega võitlevalt üksuselt tänavu mais relvad.

Jaga artiklit

10 kommentaari

!
!!!  /   21:02, 4. sept 2018
Hambuni relvasatud salaküttide vastu peavad võitlema pargivahid, kellelt on relvad ära võetud? Absurdne. See on umbes sama n õ m e lähenemune nagu oli meilgi 25 aasta eest. Et kui läksid hoogu metsamüük ning metsavargused, siis meie reageerisime sellele metsavahtide ametikohtade ära kaotamisega. Et metsavarastel seega rahulikum oleks. Kui enne käis metsavaht oma vahtkonna iga päev läbi ning märkas kõike, siis metskondade kokkuliitmisel hakkasid vähesed metsnikud olukorda kontrollima vaid nii 1-2 korda kuus.
L
Lõvi  /   20:09, 4. sept 2018
Kahjuks ei saanud me seekord salakütte kätte ja jäime toidust ilma ...

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis