Eesti uudised

Kampaania kutsub üles märkama seksuaalvägivallale viitavaid ohumärke (8)

Toimetas Silja Ratt, 4. september 2018, 08:12
Kampaania plakatidFoto: Sotsiaalkindlustusamet
Algas sotsiaalkindlustusameti ohvriabi osakonna eestveetav teavituskampaania, mis kutsub üles märkama erinevaid seksuaalvägivallale viitavaid ohumärke ja julgustab inimesi seksuaalvägivalla korral kriisiabikeskustest abi otsima.

Sotsiaalkindlustusameti ohvriabi osakonna seksuaalvägivalla kriisiabikeskuste koordinaatori Keete Janteri sõnul on sel aastal pöördunud seksuaalvägivalla kriisiabikeskustesse 53 naist. Janteri sõnul kasvab kriisiabikeskustesse pöördujate hulk pidevalt. Kriisiabikeskustesse pöördujate keskmine vanus on 23 aastat, kuid pöördujad on olnud vanuses 9-70 aastat. Kõige rohkem on kannatanute seas noori ja teismelisi.

Kampaania plakatidFoto: Sotsiaalkindlustusamet

„Siiski on teada, et seksuaalvägivalda kogenute arv on oluliselt suurem, kui nende inimeste hulk, kes abi saamiseks spetsialistide poole pöörduvad. See võib olla tingitud hirmust näiteks kättemaksu eest, häbist või süütundest,“ rääkis ta ning ütles, et seetõttu on eriti oluline lähedaste roll, nende toetus ja abi.

Kampaania plakatidFoto: Sotsiaalkindlustusamet

„Abi küsimine, ükskõik, millal vägivald aset leidis, on väga tähtis, sest minevikus läbielatud seksuaalvägivald võib häirida selle üle elanud inimese toimetulekut igapäevaelus,“ lisas Janter.

Kampaania käigus  valmivad temaatilised reklaamid, mida levitatakse septembri ja oktoobri jooksul erinevates sotsiaalmeedia kanalites. Kampaania on suunatud noortele ja naistele ning selle eesmärk on, et inimesed tunneksid seksuaalvägivalla ära ja oskaksid märgata erinevaid seksuaalvägivallale viitavaid ohumärke ja olukordi.

Kampaania plakatidFoto: Sotsiaalkindlustusamet

2017. aastast saavad kõik seksuaalvägivalda kogenud inimesed pöörduda abi saamiseks ka ööpäevaringselt avatud seksuaalvägivalla kriisiabikeskustesse, mis asuvad neljas Eesti piirkonnas haiglate juures: Lääne-Tallinna Keskhaigla naistekliinikus, Tartu Ülikooli Kliinikumis, Pärnu Haiglas ja Ida-Viru Keskhaiglas.

Rohkem infot leiab sotsiaalkindlustusameti ohvriabi koduleheltwww.palunabi.ee/seksuaalvagivald.

Samal teemal

31. august 2018, 15:26
FOTOD KOHTUST | Soomlanna vägistanud iraaklasest pereisa mõisteti süüdi
28. august 2018, 06:51
Vägistatute kiirabi. Nelja haigla seksuaalvägivalla kriisiabikeskused pakuvad kannatanutele abi ööpäev läbi
13. august 2018, 20:55
Seksuaalvägivalla ohver: „Kuidas ma oleksin saanud kasuisa peale kaebama minna? Nii piinlik oli...“
2. juuli 2018, 11:47
Rootsis hakkas kehtima vägistamist puudutav karm seadus

8 KOMMENTAARI

k
kolla 4. september 2018, 19:36
Veel üks naabri Valve ettevõtmine mis lubab naabri magamistuppa lutika ja kaamera sokutada.
ä
ätt. 4. september 2018, 15:53
Oi kuidas tahaks ka kaevata ja kurta.60 aastat tagasi kasutasid mind ka 25-27 aastased naised ära aga tänaseks on nad kahjuks kõik surnud.Mida teha,kuidas edasi elada ?
Loe kõiki (8)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee